Ruszyła rejestracja na Kongres Nowej Mobilności 2024

Największa konferencja i targi zrównoważonego transportu w regionie CEE odbędą się w dniach 25-27 września br. w Expo Łódź. Kongres Nowej Mobilności 2024 obejmie 6 scen oraz rozbudowaną strefę expo (w tym dwie hale o powierzchni 1,5 tys. m2, jedna z nich zostanie wybudowana od podstaw). Organizatorzy – PSPA oraz Miasto Łódź – przewidują obecność ponad 5 tys. uczestników. Bilety z puli Early Bird na KNM 2024 są już dostępne. Można je kupować w specjalnej cenie do końca kwietnia br.

Już we wrześniu Łódź po raz kolejny stanie się na trzy dni europejską stolicą zeroemisyjnego transportu. W okresie pełnym wyzwań, wysocy rangą politycy, unijni i krajowi decydenci, przedstawiciele administracji centralnej i lokalnej (w tym włodarze miast), dyplomaci, liderzy opinii, liczące się think tanki, świat nauki oraz interesariusze rynku po raz 5. spotkają się na najszybciej rozwijającym się wydarzeniu branży e-mobility – Kongresie Nowej Mobilności. Program KNM 2024 obejmie wszystkie najważniejsze kwestie polityczne, regulacyjne, rynkowe, technologiczne i społeczne wpływające na rozwój zrównoważonego transportu w Polsce i na świecie.

– Do rozpoczęcia stosowania przepisów rozporządzenia AFIR zostały mniej niż dwa miesiące, a prace nad kolejnymi ważnymi aktami prawnymi UE (w tym nowelizacją dyrektywy budynkowej EPBD, nowelizacją rozporządzenia 2019/1242 określającego normy emisji CO2 dla ciężarówek, Net-Zero Green Industry Act, czy też nowym standardem emisji spalin Euro 7) są bardzo zaawansowane. Coraz poważniejszym wyzwaniem staje się również zachowanie konkurencyjności europejskiego przemysłu w kontekście transformacji napędowej, jak również rosnące ceny energii, wycofywanie się państw europejskich z systemów dopłat, rozbudowa infrastruktury ładowania, konieczność wzrostu udziału OZE w mikście energetycznym oraz elektryfikacja transportu ciężkiego. A to tylko niektóre tematy, które w szerokim, eksperckim gronie zostaną omówione podczas KNM 2024 – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Prezydent AVERE.

Kongres Nowej Mobilności to największa konferencja zrównoważonego transportu w regionie CEE. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział niemal 3 tys. uczestników, w tym ponad 300 prelegentów z całego świata. Zorganizowano 100 debat, warsztatów i wystąpień merytorycznych. Na KMM pojawiło się ponad 150 partnerów i wystawców, odbyło się 15 premier branżowych, a zeroemisyjne technologie były prezentowane na 19 tys. mkw. powierzchni expo. Organizatorzy konferencji – PSPA oraz Miasto Łódź – zapowiadają, że w roku bieżącym uda się podbić te liczby.

Osoby zainteresowane uczestnictwem Kongresie Nowej Mobilności 2024 mogą już kupować bilety. Najtańsze wejściówki „EXPO pass” można nabyć już za 290 zł netto. Ich zakup umożliwi jednodniowy dostęp do wewnętrznej i zewnętrznej strefy wystawienniczej.

W puli Early Bird koszt wejściówki „Conference & EXPO pass” wynosi 1690 zł netto. W tej kwocie przysługuje dostęp do wszystkich sześciu scen konferencyjnych i przestrzeni networkingowych (Poziom 1 i 2), jak również całej strefy expo.

Z kolei cena biletów specjalnych „Conference & EXPO VIP pass” wynosi 3990 zł netto. Obok dostępu do wszystkich atrakcji przewidzianych dla nabywców tańszych wejściówek, ich zakup umożliwi również wstęp do Strefy VIP KNM 2024, do Business Longue, na wydarzenia wieczorne organizowane po pierwszym i drugim dniu Kongresu oraz dostęp do szybkiej rejestracji (fast-track).

Bilety Early Bird można kupować do 30 kwietnia 2024 r. lub do czasu wyczerpania puli. Od 1 maja do końca lipca br. bilety „Conference & EXPO pass” będą dostępne w regularnej cenie 2190 zł netto, zaś od sierpnia – w ramach puli Final Call – 2690 zł netto.

Więcej informacji na: kongresnowejmobilnosci.pl