Rusza kolejny sezon AMG Driving Academy

27 marca 2019 roku na Torze Poznań ruszył kolejny, siódmy już sezon szkoleń z zakresu bezpiecznej i sportowej jazdy, jakie Mercedes-AMG organizuje w Polsce. W tym roku zajęcia AMG Driving Academy będą odbywać się nie tylko w Polsce – na Torach Kielce i Poznań, ale także na Automotodromie Brno (Czechy) oraz w Szwecji (szkolenia w warunkach zimowych). W kalendarzu zaplanowano łącznie około 40 wydarzeń.

W tym roku uczestnicy będą mieli do dyspozycji m.in. najnowsze maszyny z Affalterbach, w tym AMG GT 63 S 4-drzwiowe Coupe oraz nowy bazowy model A 35. Partnerem oponiarskim szkoleń w sezonie 2019 będzie firma Continental Opony Polska. Marka Mercedes-AMG ma swoje korzenie w sporcie motorowym – i wszyscy w jej siedzibie w Affalterbach wiedzą, że najlepsza technika musi iść w parze z doświadczeniem i możliwościami kierowcy. Dlatego równolegle do aktywności w wyścigach oraz produkcji cenionych na całym świecie samochodów sportowych angażuje się w doskonalenie umiejętności ich nabywców.

Polski oddział AMG Driving Academy organizuje szkolenia dla kierowców w Polsce już od 7 lat – łącząc fascynację jazdą samochodami o wysokich osiągach z najwyższym poziomem merytorycznym zajęć z techniki bezpiecznej i sportowej jazdy. W tym czasie certyfikowani instruktorzy przeszkolili ponad 3500 uczestników, w tym aż 700 w ubiegłym roku.

W sezonie 2019 uczestnicy szkoleń AMG Driving Academy będą mieli do dyspozycji najnowsze maszyny ze stajni AMG – począwszy od CLS 53 oraz AMG GT 4-drzwiowego Coupe przez odnowione C 63 i limuzynę E 63 S wyposażoną w specjalną telemetrię, aż po rasową maszynę z wyścigowymi genami – AMG GT R Pro. Flota obejmuje też nowego hot hatcha A 35 z napędem na obie osie 4MATIC i silnikiem turbo o mocy 306 KM. To najbardziej przystępna cenowo przepustka do świata sportowych osiągów AMG.

Formuła szkoleń łączy możliwość przetestowania walorów maszyn AMG z doskonaleniem swoich umiejętności za kierownicą. Chętni mają do wyboru kilka rodzajów szkoleń o zróżnicowanym stopniu trudności. Obejmują one m.in. ćwiczenia szybkich slalomów, kontrolowanego poślizgu (również przy wyłączonym systemie ESP), technik awaryjnego hamowania, a także elementy stricte sportowe, włącznie z pokonywaniem pełnej pętli toru i rywalizacją pomiędzy uczestnikami.

Osobne szkolenie przeznaczono dla amatorów widowiskowej techniki jazdy, jaką jest drift (jazda poślizgami). Dodatkowo, poza pełnymi adrenaliny zajęciami na torze, wybrane szkolenia oferują relaksujący przejazd malowniczymi trasami regionu Kielc lub Poznania (zależnie od miejsca, w którym odbywa się dane szkolenie). Unikalną propozycją szkolenia tylko dla pań jest AMG Ladies Only- Training, połączone z możliwością skorzystania z zabiegów odnowy biologicznej.

Polska jest jednym z 16 rynków świata, na których działa AMG Driving Academy. Zajęcia prowadzi certyfikowany zespół 7 instruktorów, a każdy z nich łączy bogate doświadczenie, zgromadzone m.in. w sporcie motorowym, z umiejętnością skutecznego przekazywania wiedzy.

Partnerem oponiarskim AMG Driving Academy w nowym sezonie będzie firma Continental Opony Polska. Piotr Snakowski, Head of Marketing Department w Continental Opony Polska, komentuje: – „Marki Continental oraz Mercedes-Benz od lat są kojarzone z doskonałą jakością, wysokimi osiągami i najlepszymi technologiami. Cieszymy się, że będziemy wspólnie pracować przy projekcie AMG Driving Academy. Opony Continental Ultra High Performance, przeznaczone do samochodów o wysokich osiągach, w które zostaną wyposażone szybkie i mocne auta szkoleniowe, nie tylko gwarantują to, co określane jest słowem „performance”, czyli prędkość i osiągi. Zapewniają także optymalną przyczepność, doskonałą precyzję prowadzenia i natychmiastową reakcję nawet przy niewielkich ruchach kierownicy, a także krótką drogę hamowania na mokrych i suchych nawierzchniach. Dzięki ogumieniu UHP kierowcy będą mogli w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w sportowych samochodach i jednocześnie czuć się bezpiecznie. Technologie Continental zapewnią uczestnikom dużą dawkę emocji i ekstremalnych wrażeń.”

źródło: Mercedes