Rozpoczął się III etap Konkursu Złota Strona Emitenta

Do trzeciego etapu konkursu Złota Strona Emitenta X zostało zakwalifikowanych 17 spółek giełdowych. Strony internetowe będą teraz oceniane przez Kapitułę konkursu, a laureatów poznamy 7 czerwca  br. podczas IX Kongresu Relacji Inwestorskich SEG.

Dziesięć lat trwania konkursu to 10 lat prawdziwej rewolucji w komunikacji i świecie Internetu.  Dużą przyjemnością było obserwowanie jak ewoluowały strony internetowe polskich emitentów i wielką przyjemnością (ale też wyzwaniem) będzie ocena na III etapie spółek o najwyższym poziomie e-relacji inwestorskich na polskim rynku kapitałowym– mówi Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, przewodniczący Kapituły ZSE, Mirosław Kachniewski.

Od 5 września 2016 roku strony internetowe 889 spółek giełdowych były oceniane w ramach I etapu konkursu Złota Strona Emitenta pod kątem kilkudziesięciu kryteriów z obszarów takich jak: komunikacja z inwestorem, zawartość informacyjna strony, czy użyteczność serwisu. Spółki podzielono na 5 kategorii konkursowych: „polskie spółki giełdowe należące do indeksów WIG20 i mWIG40”, „polskie spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80”, „polskie spółki notowane na GPW nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80”, „polskie spółki notowane na rynku alternatywnym NewConnect”, „spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie (w tym na rynku NewConnect)”. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 59 spółek.

Na II etapie konkursu (13.02-14.04.2017)oceny dokonywało jury konkursowe, złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach jak grafika, dziennikarstwo, prawo, ekonomia czy relacje inwestorskie. Jurorzy brali pod uwagę takie aspekty jak:
1.    Jasność komunikatu, zawartość informacyjna
2.    Komunikacja z inwestorem
3.    Innowacyjność komunikacji
4.    Intuicyjność, ergonomia, zgodność z regułami nawigacji
5.    Poprawność zastosowanych technologii
6.    Estetyka strony
7.    Opinia inwestorów indywidualnych
8.    Opinia inwestorów instytucjonalnych
9.    Opinia inwestora zagranicznego

Do III etapu przeszło 17 spółek giełdowych. W kategoriach:  „polskie spółki należące do indeksu sWIG80”, „polskie spółki notowane na rynku alternatywnym NewConnect” oraz „wszystkie spółki zagraniczne” wyłoniono po 3 nominatów. W kategoriach”polskie spółki należące do indeksów WIG20, mWIG40″oraz w kategorii „polskie spółki notowane na GPW nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80”, z uwagi na bardzo wyrównany poziom, wyłoniono po 4 nominatów.

Laureatów Konkursu wybierze naetapie III (24 kwietnia 2017 – 19 maja 2017) Kapituła, w której zasiadają przedstawiciele instytucji rynku kapitałowego oraz najbardziej uznani fachowcy zajmujący się grafiką, komunikacją marketingową, dziennikarstwem, ekonomią czy relacjami inwestorskimi.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 7 czerwca 2017 roku podczas IX Kongresu Relacji Inwestorskich SEG.

Regulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta X są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl

Lista spółek zakwalifikowanych do III etapu, w kolejności alfabetycznej:

Polski spółki należące do indeksów WIG20 i mWIG40

 1. CD Projekt S.A.
 2. Ciech S.A.
 3. Enea S.A.
 4. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Polskie spółki należące do indeksu sWIG80

 1. Agora S.A.
 2. Dom Development S.A.
 3. Pelion S.A.

Polskie spółki notowane na GPW nienależące do indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80

 1. Ambra S.A.
 2. Atende S.A.
 3. Qumak S.A.
 4. Selvita S.A.

Polskie spółki notowane na rynku alternatywnym NewConnect

 1. Lug S.A.
 2. Unimot S.A.
 3. Vivid Games S.A.

 

Spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie ( w tym NewConnect)

 1. Pegas Nonwovens S.A.
 2. Ronson Europe N.V.
 3. Serinus Energy Inc.