Royal Tulip Sand: nowy 5-gwiazdkowy kurort nad Bałtykiem

Już 8 czerwca w Kołobrzegu gości powita hotel Royal Tulip Sand, pierwszy w Polsce nadmorski kurort działający pod szyldem najwyżej pozycjonowanej marki Louvre Hotels Group.

Liczący 114 pokoi luksusowy hotel zlokalizowany nad samym brzegiem morza jest owocem porozumienia między Louvre Hotels Group i Zdrojowa Invest & Hotels. Kompleksowe prace nad dostosowaniem istniejącego obiektu do standardu Royal Tulip rozpoczęły się z końcem 2020 roku. Objęły nie tylko pokoje i apartamenty hotelowe, ale także strefę spa, restaurację i przestrzenie publiczne budynku. Designerskie meble i wysokiej klasy materiały wykończeniowe tworzą w hotelu atmosferę królewskiego luksusu, która sprzyja błogiemu wypoczynkowi.

– Cieszymy się, że możemy otworzyć hotel marki Royal Tulip w Europie, a zarazem kolejny hotel w Polsce, która od wielu lat jest dla nas ważnym rynkiem – powiedział Andreas Tscherning, COO International Hotels, Louvre Hotels Group.

Hotel znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od plaży. Od lat cieszył się powodzeniem zarówno wśród turystów z polski, jak i zagranicznych gości, którzy tłumnie odwiedzali Kołobrzeg, będący jedną z najatrakcyjniejszych destynacji turystycznych na polskim wybrzeżu, przybywając z pobliskich metropolii, takich jak chociażby Berlin.

– Gruntowna renowacja odmieniła oblicze obiektu, nadając mu charakter prawdziwie nowoczesnego kurortu. Goście będą mogli zrelaksować się w Sand Wellness oraz znów skosztować specjałów serwowanych w restauracji Sand{acz}, która została wyróżniona w przewodniku Gault&Millau Polska – powiedział Łukasz Genera, dyrektor Royal Hotel Tulip Sand.

Zdrojowa Invest & Hotels oraz Louvre Hotel Group, pragnąc świadczyć usługi hotelowe na najwyższym poziomie, przywiązują szczególną wagę do kwestii związanych z ochroną przyrody. Dlatego hotel Royal Tulip Sand został wyposażony w ekologiczne kosmetyki z linii DAMANA® Solid Range, które zaprojektowano z myślą o ograniczeniu wpływu branży kosmetycznej na środowisko naturalne. Oferowane gościom w formie kostek myjących wegańskie żele pod prysznic, szampony i odżywki nie zawierają mydła i maja pH zbliżone do wody, dzięki czemu są przyjazne dla nawet najwrażliwszej skóry. Kosmetyki DAMANA® Solid Range pakowane są w niezawierające plastiku kartonowe opakowania z certyfikatem FSC, a przy ich produkcji zużywa się dziewięciokrotnie mniej wody niż przy produkcji kosmetyków w płynie.