RENAULT SYMBIOSIS – nowy SUV segmentu C

Renault uchyla rąbka tajemnicy – najnowszy kompaktowy i rodzinny SUV z segmentu C będzie nosił nazwę Symbioz. Model Renault Symbioz, zgodny z nowymi kanonami stylistycznymi marki, łączy w sobie przyjemność prowadzenia, przestronność i niskie zużycie paliwa dzięki napędowi E-Tech full hybrid 145.

Renault Symbioz, najnowszy produkt ofensywy marki w segmencie C, wzbogaca gamę marki o modele, które wzajemnie się uzupełniają i pozwalają spełnić wszelkie potrzeby klientów. Oficjalna premiera Renault Symbioz odbędzie się na wiosnę bieżącego roku.

Symbioz kojarzy się natychmiast z francuskim słowem „symbiose”, wywodzącym się ze starogreckiego „symbiosis”, oznaczającym „wspólne życie” – wartość głęboko zakorzenioną w DNA Renault wraz z hasłem „samochodów dających pełnię życia”.

„Bardzo zależało nam na tym, by w nazwie tego nowego kompaktowego samochodu rodzinnego zawrzeć element ludzki i intymną relację istniejącą między rodziną a samochodem. Nazwa Symbioz doskonale odzwierciedla styl życia związany z naszym samochodem, w którym pasażerowie czują się zjednoczeni nie tylko z nim samym, lecz także ze środowiskiem”, powiedziała Sylvia Dos Santos, specjalistka ds. strategii nazw w dyrekcji global marketingu Renault.

Słowo to bardzo podobnie brzmi w wielu językach: „symbiosis” w języku angielskim, „simbiose” w języku hiszpańskim i „simbiosi” w języku włoskim, dzięki czemu nazwa Symbioz jest łatwa do zrozumienia dla większości ludzi.

Renault Symbioz, wierne DNA marki tworzącej „samochody dające pełnię życia”

Symbioz świetnie odzwierciedla nową stylistykę marki. Ten SUV, o długości 4,41 m, jest najbardziej kompaktowym spośród hybrydowych modeli z segmentu C w gamie Renault.

Posiada wszelkie niezbędne atuty, by zadowolić całe rodziny dzięki bardzo przestronnemu wnętrzu i pojemnej przestrzeni bagażowej.

Łączy w sobie szereg zaawansowanych technologii Renault, takich jak:

 • szklany panoramiczny dach nowej generacji Solarbay oparty na technologii PDLC umożliwiającej regulację przezroczystości, dzięki której nie ma konieczności montażu żaluzji;
 • zespół napędowy E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, który w połączeniu ze zmniejszoną masą (poniżej 1500 kg) zapewnia dużą przyjemność z jazdy i mniejsze zużycie paliwa.

Renault kontynuuje ofensywę w segmencie C

Renault pozostaje stale w kontakcie ze swoimi klientami, indywidualnymi i biznesowymi, aby móc spełniać ich potrzeby. Dzięki temu marka jest w stanie zaoferować gamę wzajemnie uzupełniających się elektrycznych i hybrydowych modeli z segmentu C na rynku europejskim:

 • E-Tech 100% electric:
  • Megane, kompaktowy i high-tech – 4,20 m
  • Scenic, nowy wzorcowy elektryczny samochód rodzinny – 4,47 m
 • E-Tech full hybrid:
  • Symbioz – kompaktowy, rodzinny SUV – 4,41 m
  • Austral – SUV high-tech klasy premium – 4,51 m
  • Arkana – SUV coupé o dynamicznym designie – 4,56m

źródło: Renault