Renault SCENIC E-Tech electric Samochodem Roku 2024

Renault Scenic E-Tech electric zdobył tytuł samochodu roku, przyznawany przez jury europejskiego konkursu The Car of the Year. Scenic E-Tech electric to kompaktowy SUV wyposażony w najnowsze technologie i zasięgiem do 625 km (WLTP).  Renault Scenic jest siódmym samochodem francuskiego producenta z tytułem The Car of the Year.

Scenic E-Tech electric został wybrany samochodem roku 2024. Werdykt jury został ogłoszony podczas uroczystości przyznania nagród na salonie motoryzacyjnym w Genewie w poniedziałek, 26 lutego br.

Po pierwszej turze głosowania w listopadzie 2023 roku Scenic znalazł się wśród siedmiu finalistów – modeli: BMW 5-series, BYD Seal, Kia EV9, Peugeot E-3008/3008, Renault Scenic, Toyota C-HR i Volvo EX30.

Zwycięski model został wybrany w głosowaniu przez 58 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów. Scenic zajął pierwsze miejsce z 329 punktami. Jest siódmym samochodem marki z prestiżowym tytułem „The Car of the Year” po modelach Renault 16 (1966), Renault 9 (1982), Clio (1991), Scenic (1997), Megane (2003), Clio (2006).

Wszyscy pracownicy Grupy i marki Renault są ogromnie dumni z otrzymania prestiżowej nagrody «The Car of the Year». To wyraz uznania, który pokazuje, że dokonaliśmy właściwych wyborów – postawiliśmy na rekordowy zasięg, przestronne i przyjazne wnętrze i ograniczenie śladu środowiskowego! Jeśli dodamy do tego przyjemność jazdy i elementy wyposażenia, dzięki którym Renault stało się marką samochodów zapewniających pełnię życia, takie jak nowy dach Solarbay czy najnowsza generacja systemu OpenR Link z wbudowaną wyszukiwarką Google, Scenic dysponuje fantastycznymi atutami, by zdobyć europejski rynek samochodów elektrycznych. Fabrice Cambolive, dyrektor generalny marki Renault

Scenic E-Tech electric to samochód w 100% elektryczny, opracowany na platformie AmpR medium (dawnej CMF-EV). Jest przeznaczony dla osób aktywnych, którym zależy na uniwersalnym samochodzie. Zerowa emisja zanieczyszczeń, zwrotność, niska masa (1890 kg) i kompaktowe wymiary (długość 4,47 m) sprawiają, że Scenic doskonale radzi sobie w mieście. Jednocześnie na długie trasy oferuje zasięg do 625 km (WLTP), komfort, przestronne wnętrze i przyjemność jazdy, do której przyczyniają się przydatne technologie.

Scenic E-Tech electric jest oferowany w cenie poniżej 40 000 euro w przypadku podstawowej wersji. Jednocześnie w wielu krajach, gdzie istnieje system zachęt, można skorzystać z dopłat rządowych przy zakupie. Można już składać zamówienia na nowy model, a pierwsze egzemplarze samochodów trafią do sieci Renault już wkrótce.

źródło: Renault