RENAULT AUSTRAL – rewolucja we wnętrzu

Po niedawnej prezentacji linii nadwozia Nowe Renault Austral zaprasza do zapoznania się z wnętrzem w formie animacji rysunkowej typu sketch. Będzie to okazja do przyjrzenia się szczegółom kabiny skoncentrowanej na potrzebach pasażerów. Jej projektanci kierowali się trzema kluczowymi hasłami: przestrzeń, dynamika i jakość.

Zespół Renault Design poświęcił wiele uwagi projektowi wnętrza Nowego Renault Austral. Kabina zachwyca płynnością kształtów, komfortem podróżowania i jakością. To wnętrze, w którym w pełni wykorzystano technologię OpenR.

Przestronna, modularna kapsuła

Design wnętrza Nowego Renault Austral wpisuje się w kanony SUV-ów, lecz już na pierwszy rzut oka wyróżnia się wysoko umieszczoną, szeroką komfortową środkową konsolą. Kształt deski rozdzielczej wzmacnia efekt smukłości i szerokości wnętrza, a płynne połączenie deski z płatami drzwiowymi wywołuje u pasażerów siedzących z przodu wrażenie przebywania w kokpicie. W połączeniu z dość wysoko umieszczonymi panelami drzwi daje pasażerom poczucie bezpieczeństwa. Oparty na układzie pochyłych linii kształt kabiny dodaje jej dynamiki.

Wnętrze Nowego Renault Austral jest modularne. Kryje wiele schowków, takich jak szeroki, przesuwny środkowy podłokietnik, ułatwiający odkładanie drobnych przedmiotów i korzystanie z systemu multimedialnego OpenR Link. Konsola mieści dwa duże schowki i specjalne miejsce na smartfon z wbudowaną indukcyjną ładowarką. Łączna pojemność schowków rozmieszczonych w całej kabinie Nowego Renault Austral wynosi 30 litrów.

Dla dopełnienia efektu „otulającego kokonu” cały dach wraz z przednimi słupkami obity został melanżową tkaniną. Wiele uwagi poświęcono także komfortowi siedzeń. Z przodu każdy pasażer ma do dyspozycji dużą, ergonomiczną i wygodną przestrzeń. Dzięki wyeliminowaniu centralnego tunelu również na tylnych siedzeniach jest więcej miejsca. Modularne i wszechstronne Nowe Renault Austral dysponuje tylną przesuwną kanapą, którą można także złożyć za pomocą przycisku umieszczonego od strony bagażnika. Dla ułatwienia komunikacji między pasażerami na przednich i tylnych siedzeniach, górna część oparć przednich foteli ma wrzecionowaty kształt.

Agneta Dahlgren, dyrektor designu Grupy Renault:

„Przy projektowaniu Nowego Renault Austral naszymi motywami przewodnimi były: wrażenie przestrzeni, dynamiczny design i poczucie bezpieczeństwa. Wszystko było podporządkowane bardzo wyśrubowanym kryteriom jakości. Jesteśmy dumni z uzyskanego efektu: wnętrze Nowego Renault Austral stanowi komfortową i technologicznie zaawansowaną kapsułę. W tym dającym poczucie bezpieczeństwa i minimalistycznym kokpicie pasażerowie mogą cieszyć się wspólną przestrzenią, która jednocześnie zapewnia każdemu prywatność”.

Komfort i zaawansowane technologie podporządkowane potrzebom użytkownika

Siedząc w wygodnym i dającym poczucie bezpieczeństwa kokonie-kokpicie pasażerowie mogą cieszyć się bogactwem zaskakujących doznań dzięki dużemu ekranowi OpenR. Ten kluczowy element wnętrza jest jednym z największych ekranów dostępnych na rynku, a także jednym z najbardziej oryginalnych i bez wątpienia najbardziej ergonomicznych. Wyświetlacz w kształcie litery „L”, łączący zespół zegarów z centralnym ekranem, ma łączną powierzchnię 24,3 cala (774 cm2). Umieszczony w zasięgu ręki i wzroku, intuicyjny i połączony z Internetem interfejs umożliwia sterowanie wszystkimi elementami wyposażenia samochodu, pozwalając w znacznym stopniu oczyścić wizualnie wnętrze.

Zaawansowana technologia, bazująca na systemie Google Automotive Services, zapewnia optymalną jasność ekranu i ochronę przeciwodblaskową, dzięki czemu można było zrezygnować z osłony zespołu zegarów. Pozwoliło to zyskać więcej miejsca w kabinie i nadać całości niezwykle nowoczesny efekt pływającej deski rozdzielczej. W trosce o wizualną czystość stylistyczną w panel z ekranami wbudowano dyskretne pionowe centralne dysze nawiewu, a samo obramowanie panelu jest ultracienkie i dopasowane do płaszczyzny ekranów. Kwadratowa, centralnie lekko spłaszczona kierownica została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu maksymalnej przyjemności jazdy i idealnej czytelności ekranu zespołu zegarów. Stanowi integralną część zmysłowego i wizualnego doświadczenia kierowcy.

Wyposażony w najnowsze, inteligentne rozwiązania interfejs OpenR Link zapewnia dostęp do aplikacji Android Auto i Apple CarPlay, a także wyszukiwarki Google i nawigacji Google Maps. Obecnie 90% funkcji potrzebnych w codziennym użytkowaniu samochodu jest dostępnych jednym lub dwoma kliknięciami. Płynnie działający ekran OpenR, równie prosty w obsłudze jak smartfon, jest jedną z najważniejszych innowacji Renault w zakresie technologii pokładowych w ostatnich latach.