Rekordowy festiwal

 

Już po raz siódmy w Krynicy Zdroju odbędzie się PZU Festiwal Biegowy.

7

Najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce jest PZU Festiwal Biegowy W 2016 roku obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km. Najtrudniejsze konkurencje to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywane przez 3 dni, a także Bieg 7 Dolin na czterech dystansach – 17, 34, 64 i 100 km. Pierwszy to zupełnie nowa propozycja dla tych, którzy chcieliby spróbować sił w górach, ostatni zaś – rozgrywany w randze Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim – rzuca wyzwanie tym, którzy śmiało poczynają sobie na podbiegach i zbiegach. Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka – bieg na 10 km rozgrywany na opadającej na całej długości trasie z Krynicy do Muszyny. To tu padają najlepsze wyniki w kraju, to tu biegacze łamią swoje rekordy życiowe.

2
W programie imprezy są też Koral Maraton z Romą, Konspol Półmaraton z nową i szybką trasą do Tylicza czy Krynicka Mila. Uczestnicy Festiwalu ponownie pobiegną też nocą (trasy 5 i 7 km), a z pomocą kijków wdrapią się na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Będą też doskonale się bawić w Biegu Przebierańców czy Biegu z Krawatem – tu liczy się przede wszystkim kreatywność, a nie szybkość. Podczas 7. PZU Festiwalu Biegowego odbędą się tradycyjnie koncerty gwiazd polskiej estrady, EXPO największych targów sportowych w Polsce) oraz spotkania z mistrzami sportu i pasjonatami biegania w ramach Forum Sport- -Zdrowie-Pieniądze. Działać będzie też strefa dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych. W Krynicy po raz trzeci rozstrzygnięte zostaną plebiscyty na Biegowe Wydarzenie i Dziennikarza Roku, a po raz drugi – na Biegową Książkę Roku. Kandydatów do nagród nominują i nagrody przyznają czytelnicy portalu biegowego www.FestiwalBiegow.pl.

4
Na 3 miesiące przed startem lista zgłoszeń zawierała blisko 8,7 tys. zgłoszeń z całej Polski i zagranicy. Dotychczasowy rekord frekwencji krynickiego święta biegów to 7150 osób. Ciekawostką jest, że biegacze mogą sami skomponować pakiet startowy. Podstawowa i najtańsza wersja to propozycja dla oszczędnych. Z kolei pakiet Premium – m.in. z koszulką techniczną i chustą wielofunkcyjną – to okazja dla tych, którzy chcą wywieźć z Krynicy coś więcej niż wspomnienia i medale. Pula nagród tegorocznego PZU Festiwalu Biegowego wynosi 450 tys. zł, a nagrodą główną jest samochód osobowy, ufundowany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”. Parterem tytularnym 7. Festiwalu jest PZU. Partnerzy strategiczni to Województwo Małopolskie, miasta Krynica-Zdrój i Muszyna, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”, Muszynianka, Konspol Holding Sp. z o.o. Partnerzy medialni imprezy: TVP S.A., TVP Sport, „Manager”, „Rzeczpospolita”, RMF FM, Onet, „Bloomberg Businessweek Polska”, „Sukces”, „wSieci”, „Do Rzeczy”, „Wprost”, „Polish Market”, „Runner’s World”, „Men’s Health”, „Women’s Health”, MaratonyPolskie.pl, Biegaczki.pl, Sadeczanin.info.