Region Google Cloud Warszawa wsparciem dla SAP S/4HANA Cloud

Region Google Cloud w Warszawie otrzymał certyfikat dla SAP S/4HANA Cloud, private edition. Od tej pory wszystkie firmy, które wybiorą Google Cloud do uruchomienia tego systemu mogą przechowywać swoje dane i aplikacje w regionie chmury utworzonym przez Google Cloud w stolicy Polski.

Na początku br. SAP ogłosił wprowadzenie nowej oferty, RISE with SAP, która łączy w sobie wszystko, czego firmy potrzebują, aby efektywnie scyfryzować swój biznes – niezależnie od punktu wyjścia i tempa, w jakim chcą przeprowadzać transformację. Jednym z podstawowych elementów tego programu jest możliwość uruchomienia kluczowych systemów ERP w chmurze z wykorzystaniem SAP S/4HANA Cloud, private edition.

– RISE with SAP to kompleksowa oferta, która ułatwia każdej firmie wejście na drogę transformacji w kierunku inteligentnego przedsiębiorstwa, niezależnie od punktu startu czy złożoności obecnych procesów. SAP wspiera proces cyfrowej transformacji i bierze pełną odpowiedzialność za dostępność wysokiej jakości usług, operacji i wsparcia. Certyfikacja regionu Google Cloud Warszawa dla SAP S/4HANA Cloud, private edition zapewnia klientom w Polsce kolejne możliwości wyboru w zakresie przetwarzania danych i utrzymania aplikacji w chmurze – powiedział Thomas Duschek, prezes zarządu SAP Polska.

Dzięki certyfikacji dla regionu Google Cloud Warszawa wszystkie firmy w Polsce będą miały szeroką możliwość wyboru lokalizacji, w której będą przechowywać swoje dane i aplikacje SAP oraz skorzystania z szybkiej adopcji chmury, którą zapewnia RISE with SAP.

– Połączenie oferty rozwiązań SAP i nowego regionu Google Cloud w Warszawie otwiera nawet największym i najbardziej wymagającym przedsiębiorstwom możliwość skorzystania z najnowocześniejszych technologii przechowywania i przetwarzania danych w nowej lokalizacji oraz uruchomienia krytycznych aplikacji przy niskich opóźnieniach i najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Dzięki temu wspólnie z SAP wspieramy polskie firmy w skutecznej i efektywnej kosztowo transformacji ich biznesu z wykorzystaniem chmury – powiedziała Magdalena Dziewguć, dyrektor biznesowa Google Cloud w Polsce.

Region Google Cloud Warszawa został uruchomiony w kwietniu br. i jak do tej pory jest to pierwszy światowy dostawca usług chmury publicznej, który otworzył tego typu inwestycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Najnowocześniejsza infrastruktura obliczeniowa Google wspiera firmy w tej części Europy we wdrażaniu nowych rozwiązań chmurowych szybciej i bezpieczniej dzięki trzem strefom dostępowym z hiperszybką siecią i minimalnym opóźnieniem. Wpłynie to na przyspieszenie ożywienia gospodarczego, a także wprowadza możliwość lokalnego przechowywania oraz przetwarzania danych przez klientów. Ułatwi to sektorom regulowanym, takim jak branża finansowa czy ubezpieczeniowa, spełnienie nałożonych wymogów i implementację technologii chmurowych zgodnie z wymaganiami prawnymi.

opr. Wojciech Gryciuk