Przyszłość Polski i Polonii na Kongresie 60 milionów

Jednym z ważniejszych wydarzeń początku roku stulecia niepodległości Rzeczpospolitej będzie największy zjazd Polonii – Kongres 60 Milionów. Nazwa spotkania nawiązuje do ogólnej liczby Polaków żyjących na świecie.

Organizatorzy spodziewają się około dwóch tysięcy gości. Spotkanie będzie okazją do podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i Jej pozycji w relacjach międzynarodowych, szczególnie na płaszczyźnie gospodarczej. Będzie to również krok w kierunku integracji polskich środowisk biznesowych działających w kraju i poza jego granicami. Wśród zaproszonych gości znajdzie się polski finansista Krzysztof Sadecki, redaktor naczelny magazynu Businessman Today i autor bestsellerowej książki „Poznaj siebie”. Jeden z czołowych polskich analityków biznesowych wystąpi na Kongresie 60 milionów jako prelegent i moderator paneli tematycznych.

Pierwsza edycja kongresu odbędzie się w dniach 9-10 lutego w Miami Beach. Jego program będzie realizowany w ramach paneli dyskusyjnych poprzedzanych prezentacjami wprowadzającymi. Ich zakres tematyczny obejmie między innymi zagadnienia dotyczące budowania polskiej marki na świecie, kreowania wizerunku Polski na arenie międzynarodowej i roli Polonii w tym procesie, współpracy między krajowymi i zagranicznymi ośrodkami biznesowymi, w tym wprowadzania polskich przedsiębiorców na rynki zewnętrzne, potencjału turystycznego Polski, a także dostępnych w kraju opcji inwestycyjnych atrakcyjnych dla Polaków mieszkających za granicą. Pracujący od lat dla ambasad na całym świecie Krzysztof Sadecki jako bardzo dobrze obeznany z podejmowanymi na kongresie zagadnieniami pojawi się jako prelegent i moderator w trzech panelach. U boku dziennikarza Marcina Cejrowskiego redaktor naczelny Businessman Today jako wieloletni publicysta biznesowy weźmie udział w panelu Ambasadorów Polskości, gdzie poruszone zostaną kwestie roli Polonii w promowaniu rodzimej kultury, sztuki i sportu. Będąc ekspertem w dziedzinie procesów rządzących rynkami inwestycyjnymi Sadecki będzie też moderatorem panelu „Światowe innowacje – polskie rozdanie; ekspansja zagraniczna polskich i polonijnych przedsiębiorstw”.

– Trudno byłoby powiedzieć po prostu, iż jest mi niezmiernie miło, trafniej będzie powiedzieć, że zaproszenie na kongres 60 Milionów jest dla mnie niezwykłym wyróżnieniem. Uważam, że to spotkanie w roku stulecia niepodległości Rzeczpospolitej jest znakomitą inicjatywą, a reprezentowanie Polski na tym kongresie honorem, którego obowiązki staną się dla mnie najważniejszymi w mojej działalności. Organizatorzy spotkania planują uczynić Kongres 60 Milionów płaszczyzną międzynarodowej i międzypokoleniowej komunikacji, chcieliby też, by przyczynił się w ten sposób do integracji rozproszonej po świecie polskiej społeczności i nawiązywania oraz umacniania relacji, nie tylko o charakterze biznesowym. Myślę, że to spotkanie będzie początkiem nowej przyszłości naszej globalnej wspólnoty i naszej historii, a kiedy patrzę na listę zaproszonych gości u boku których będę mieć okazję pracować jestem pewien, że cele Kongresu zostaną osiągnięte – mówi Krzysztof Sadecki.

Moderatorami spotkań i prelegentami na Kongresie 60 Milionów będą między innymi Anna Maria Anders – córka generała Władysława Andersa – Pełnomocnik Rządu ds. Dialogu Międzynarodowego, Rita Cosby – amerykańska dziennikarka, trzykrotna laureatka Nagrody Emmy, Maciej Golubiewski – Konsul RP w Nowym Jorku, Michał Abramczyk – Wiceprezes Zarządu i Partner Domu Maklerskiego Michael/Ström, Darek Barcikowski – Konsul Honorowy RP w Hartford oraz wielu innych gości. Kongres zostanie rozpoczęty Rejsem networkingowym statkiem MT Celebration po wodach zatoki w Miami, gdzie uczestnicy imprezy będą mogli spotkać się i porozmawiać z gośćmi konferencji. Końcowymi punktami programu będą Międzynarodowy Bal Polonii, w którym weźmie udział około tysiąca osób oraz panel podsumowujący, na którym również wystąpi Krzysztof Sadecki.

– Kongres 60 Milionów to nie tylko biznes, odpowiedzialność za przyszłość polskiej wspólnoty na świecie ma przede wszystkim wymiar społeczny dlatego spotkaniu towarzyszy wiele wydarzeń o charakterze wykraczającym poza ramy wyznaczone przez panele dyskusyjne. Jednym z takich punktów będzie amerykańska premiera anglojęzycznej wersji mojej najnowszej książki „Poznaj siebie”, która jako najbardziej oczekiwana książka roku 2017 po sukcesie w kraju i zdobyciu wielu nagród, między innymi dla najlepszej książki psychologicznej portalu ksiazkapsychologiczna.pl wzbudziła zainteresowanie na zagranicznych rynkach księgarskich – podsumowuje redaktor naczelny Businessman Today, Krzysztof Sadecki.

Kongres 60 milionów będzie kontynuowany w dniach 30-31 sierpnia, w G2A Arena, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. Organizatorzy planują też w przyszłości jego kolejne edycje.