Prudential – zmiana na szczycie

Jarosław Bartkiewicz stanął na czele spółki Prudential w Polsce. Matematyk po Uniwersytecie Warszawskim i studium ekonomii Uniwersytetu Columbia

Certyfikowany aktuariusz. Zaczynał od Funduszu Inwestycyjnego Pioneer, a następnie związał się z branżą ubezpieczeniową. Najpierw w TUnŻ PBK, później w TUnŻ Zurich oraz ING Nationale-Nederlanden. Stał też na czele Axa Życie, skąd przeszedł do Prudentialu. Tradycje Prudentialu sięgają XIX w. W 1848 r. towarzystwo asekuracyjne założyło w londyńskim City kilku Brytyjczyków. W Polsce spółka pojawiła się w 1927 roku. Jej sławny biurowiec stał się symbolem nowoczesnej Warszawy. Prudential w Polsce poszukuje spadkobierców przedwojennych polis na życie, które czekają na realizację. Spółka ubezpieczała m.in. Titanica i po jego katastrofie w 1912 roku wypłaciła ponad 12,9 tys. funtów rodzinom prawie 300 ofiar. Dziś Prudential działa na rynkach międzynarodowych, zarządza ponad 509 mld funtów aktywów i obsługuje 24 miliony klientów.

– Prudential to silna i znana marka, a dla mnie kierowanie taką firmą to wyzwanie biznesowe – powiedział Jarosław Bartkiewicz po nominacji na stanowisko prezesa Prudentiala w Polsce.