Protetyka stomatologiczna może okazać się przysłowiową żyłą złota. Jak wynika z raportu „Dental Restorative Market”, przygotowanego przez Transparency Market Research, dzięki temu, że żyjemy coraz dłużej, w biznes związany z opieką stomatologiczną w jesieni życia opłaca się inwestować.

Protetyka stomatologiczna – jak długo Europa pozostanie liderem?

Najbliższa przyszłość rynku protetyki dentystycznej zapowiada się obiecująco – dla tego obszaru medycyny w latach 2017-2025 wartość skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu (Compound Annual Growth Rate, CAGR) wyniesie 6,6 proc.

Na chwilę obecną dominujący udział w światowym rynku dentystycznym ma Europa i wszystko wskazuje na to, że pozycję lidera zachowa również w prognozowanym okresie. Laur pierwszeństwa odebrać mogą jej za kilka lat kraje Ameryki Łacińskiej i Azji oraz Oceanii, które stawiają na rozwój obsługi obcokrajowców zainteresowanych tanim leczeniem w ramach turystyki medycznej.

Warto przeczytać: Grupowe polisy zdrowotne

Raport wskazuje na gwałtownie wzrastające zapotrzebowanie na procedury przywracające sprawność narządowi życia i estetykę wyglądu. To oznacza, że rynek usług protetycznych oraz materiałów służących do wytwarzania uzupełnień dentystycznych i implantów ma solidne podstawy gwarantujące jego dynamiczny rozwój.