Prawdziwe super Premium

ManagerOnline

Auto Fus Group to polska firma rodzinna, której początki sięgają lat czterdziestych. Od zawsze związana z motoryzacją.

Początkowo koncentrowała się na naprawie i tuningowaniu motocykli, z czasem rozpoczęła oficjalne serwisowanie samochodów, m.in. Fiata, Mercedesa oraz BMW. W 2003 roku firma związała się z BMW Group i została oficjalnym dealerem BMW. Dobra organizacja i stały nacisk na podnoszenie poziomu obsługi klienta, a zwłaszcza usług związanych z serwisem wpływały na coraz lepsze wyniki sprzedaży samochodów i bardzo dobrą opinię na rynku. To z kolei spowodowało, że właściciele firmy postawili przed sobą bardzo ambitne wyzwanie, jak mawia właściciel grupy Tadeusz Fus: im trudniej, tym ciekawiej. Po 10 latach, w 2013 roku, portfolio Auto Fus wzbogaciło się o jedną z najbardziej luksusowych i prestiżowych marek – Rolls-Royce. Firma doskonale poradziła sobie z tym wyzwaniem, stawiając na pierwszym miejscu bardzo wysokie standardy związane z serwisem i obsługą klienta. W 2015 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą Rolls-Royce’a „Global Aftersales Dealer of the Year”.

Od marca tego roku w warszawskim salonie Auto Fus przy ul. Ostrobramskiej zagościła ALPINA. Oficjalna inauguracja marki w Polsce odbyła się na kwietniowych targach Poznań Motor Show.

W ostatnich latach polscy klienci coraz częściej pytali nas o samochody BMW ALPINA. Bardzo cieszymy się, że udało się nam nawiązać partnerską współpracę z firmą Auto Fus – powiedział Andreas Bovensiepen, właściciel oraz szef sprzedaży Alpiny.
Piotra Fusa, wiceprezesa firmy Auto Fus, bardzo cieszy fakt, że w ofercie jego firmy pojawiły się luksusowe oraz unikatowe samochody tworzone na bazie aut BMW:
To wspaniałe wieści dla grupy koneserów, którzy nie chcą się rozstawać z ich ulubioną marką BMW, ale jednocześnie myślą o czymś specjalnym, indywidualnym, co jest im w stanie zaoferować ALPINA. To również wielka przyjemność pracy z partnerem, który, tak jak my, jest firmą rodzinną prowadzoną przez pasjonatów motoryzacji.

Światowy popyt na ekskluzywne, spersonalizowane samochody rośnie, co pozwoliło firmie ALPINA osiągnąć w 2014 roku rekordową sprzedaż ponad 1700 nowych samochodów.

Warto dodać, że Auto Fus Group specjalizuje się też w sprzedaży specjalnych samochodów BMW dla służb, dyplomacji, rządów oraz VIP-ów. Sprzedażą i obsługą posprzedażną pojazdów specjalnych BMW zajmuje się wąska grupa dealerów. Dedykowana jednostka – Special Sales Competence Center – ma na swoim koncie współpracę m.in. z Biurem Ochrony Rządu, Policją, a także zagranicznymi ambasadami i lokalnymi przedstawicielstwami organizacji międzynarodowych.

Od trzech lat z sukcesem rozwijamy tę część naszego biznesu i wciąż mamy apetyt na więcej – mówi Michał Smolana, dyrektor sprzedaży w firmie Auto Fus. Podczas kwietniowych targów EUROPOLTECH na stoisku BMW Auto Fus zaprezentowało potężne, opancerzone BMW X5 Security Plus, który gwarantuje ochronę nawet przed strzałami z AK-47. Jednostki policji na całym świecie chętnie sięgają po niepozornie wyglądające BMW i3. Jego elektryczny napęd, dynamika oraz wielkość sprawiają, że i3 doskonale sprawdza się podczas zadań patrolowych w centrach miast. Natomiast uniwersalne BMW serii 2 Gran Tourer idealnie pasuje do zadań służby prewencyjnej. W barwach polskiej policji służy także motocykl BMW model RT1200.