Ponad 3.500 mkw. nowej powierzchni sprzedażowej – KiK podsumowuje otwarcia w marcu

Milicz, Wyszków, Stalowa Wola, Bytów, Bielsko-Biała, Drawsko Pomorskie, czyli ponad 3.500 mkw. – tak w skrócie można podsumować działania KiK w marcu. Sieć zgodnie z zapowiedziami zwiększyła tempo otwarć względem ostatnich dwóch miesięcy. Docelowo w tym roku ma powstać około 60 nowych sklepów, co pozwoli marce osiągnąć liczbę 300 sklepów w Polsce.  

KiK komunikuje, że optymalna przestrzeń oferowana klientom w ramach nowych sklepów powinna wynosić ok. 650 mkw. i znajdować się przede wszystkim w galeriach handlowych i retail parkach. Dodatkowym wymaganiem jest odpowiednia ilość miejsc parkingowych (co najmniej 15), a także możliwość atrakcyjnej zewnętrznej ekspozycji towaru.

– KiK obchodzi w tym roku 25-lecie działalności na świecie, a na polskim rynku funkcjonujemy już od 7 lat. Nabyte doświadczenia pomogły nam wypracować pewne standardy, którymi kierujemy się poszukując nowych miejsc dla kolejnych sklepów. Oprócz ogólnych wytycznych każdorazowo bierzemy jednak pod uwagę potencjał danej lokalizacji – w tym footfall, jak i bliskie sąsiedztwo innych punktów sprzedażowych, które są – tak jak KiK – ukierunkowane na różnych klientów i całe rodziny. Otwarcia, które miały miejsce w marcu są urzeczywistnieniem obranej przez nas strategii rozwoju. Tylko w tym miesiącu uruchomiliśmy nowe 3.500 mkw. powierzchni sprzedażowej, ale plany na ten rok utrzymują się na poziomie ponad 35.000 mkw. dodatkowej przestrzeni handlowej, co osiągniemy poprzez otworzenie około 60 nowych sklepów KiK – mówi Marcin Ostrowski z działu ekspansji sieci sklepów KiK.

Sklep w Miliczu znajduje się przy ul. 11 listopada 1. W Wyszkowie KiK został otworzony przy ul. Centralnej 4. Drugi sklep KiK w Stalowej Woli funkcjonuje przy ul. KEN 47a. Sklepy KiK dołączyły też do grona najemców galerii handlowej Sfera w Bielsku-Białej i Vendo Parku w Bytowie. Otwarcia w marcu zamknął sklep w Drawsku Pomorskim przy ulicy ul. Złocienieckiej 1, który został otwarty w sobotę, 30.03.

Opr: DD