15 czerwca w Warszawie Kapituła Wprost po raz pierwszy przyznała Tuza Biznesu przedstawicielowi Pokolenia Z za osiągnięcia w biznesie. Młody przedsiębiorca z Zielonej Góry – Karol Tomas otrzymał nagrodę w kategorii Odkrycie Roku Pokolenia Z za liczne przedsięwzięcia na biznesowej arenie w Polsce.

Karol Tomas to młody przedsiębiorca z Zielonej Góry, którego działania zostały zauważone i nagrodzone przez Kapitułę tygodnika Wprost prestiżową nagrodą Tuz Biznesu w kategorii Odkrycie Roku Pokolenia Z.

Nagroda Tuzy Biznesu przyznawana jest przedsiębiorcom, którzy wykazują się niezwykłymi osiągnięciami i innowacyjnym podejściem do biznesu. Zwykle trafia w ręce dojrzałych przedsiębiorców, tym razem po raz pierwszy przyznano ją przedstawicielowi Pokolenia Z, jako uznanie dla sukcesów w różnych dziedzinach.

Jednym z kluczowych osiągnięć Karola Tomasa było wybudowanie kamiennicy w Zielonej Górze i błyskawiczna sprzedaż całego budynku. Zarówno standard budynku, jak i najwyższa cena za metr kwadratowy wzbudziły ogromne zainteresowanie na lokalnym rynku nieruchomości. Dzięki temu nieruchomość się szybko sprzedała. Ponadto, Karol Tomas tworzy markę odzieży luksusowej. Otworzył pod nią butikową pracownię krawiecką, która wyszukuje najbardziej luksusowe materiały dostępne na świecie, (takich jak wełna merino czy dodatki ze złota), by ręcznie tworzyć limitowane kolekcje. Jego pierwsza kolekcja odzieżowa już została ukończona i czeka na wprowadzenie na polski rynek.

Przedsiębiorca został również współwłaścicielem największego osiedla domów jednorodzinnych w Polsce – Złote Piaski. Obecnie zrealizowanych zostało około 200 domów, a wkrótce planuje się budowę ponad 400 kolejnych. Osiedle to staje się coraz bardziej pożądanym miejscem inwestycyjnym, a budowane tam luksusowe wille będą stanowiły kolejny element tej imponującej inwestycji.

Jednak to nie wszystko – Karol Tomas podjął również pomyślną decyzję inwestycyjną w kryptowalutę Bitcoin. Dzięki temu zarobił fundusze, aby finansować kolejne przedsięwzięcia, doskonalić swoje kompetencje biznesowe oraz rozwijać się jako osoba. Zainteresowanie biznesem i rozwój osobisty są bowiem pasjami Karola Tomasa od bardzo młodego wieku. Uczestniczył w ponad 100 szkoleniach z rozwoju osobistego. Nawet jako nastolatek, Karol Tomas zaczął tworzyć pierwsze koncepcje i biznes plan związane z marką odzieżową, którą teraz wprowadza na rynek.  Ponadto, Karol Tomas zajął 5. miejsce spośród 1200 uczestników w wyzwaniu sportowym Runmagedon. Wszystkie te osiągnięcia skłoniły Kapitułę Wprost do uhonorowania wysiłków młodego przedsiębiorcy Tuzem Biznesu w nowo stworzonej kategorii – odkrycie roku przedsiębiorców Pokolenia Z.