Plan z datą realizacji – 9 nowych sklepów KiK w sezonie wakacyjnym

Rynek centrów handlowych w Polsce można określić mianem dojrzałego, czego objawem jest chociażby przybierający na sile trend modernizacji i przebudowy istniejących obiektów, przy jednoczesnym zmniejszeniu tempa otwarć nowych przestrzeni handlowych. Równolegle możemy zaobserwować ekspansję sieci dyskontowych. Wśród nich KiK, który sezon wakacyjny zamknął z liczbą 9 nowych sklepów o łącznej powierzchni około 5.500 mkw.

Analizując 2019 rok można stwierdzić, że z miesiąca na miesiąc KiK zwiększa tempo swojego rozwoju. W ostatnich tygodniach uruchomiono 9 nowych sklepów KiK – w tym pierwszy sklep w Słupcy i piąty we Wrocławiu (otwarte 29.08). Tym samym sieć zbliża się do liczby 290 sklepów w Polsce, a to jeszcze nie wszystko, co zostało zaplanowane na 2019 rok.

– W przypadku rozwoju utrzymanego na poziomie ponad 50 nowych sklepów rocznie, każde działanie musi być dobrze przemyślane i skrupulatnie zaplanowane. Takie podejście skutkuje tym, że nasze prognozy to nie puste obietnice, a raczej zadania z datą realizacji. Zamknięcie sezonu wakacyjnego z liczbą 9 nowych sklepów cieszy nas tym bardziej, że każdy z nich prezentuje nową koncepcję wizualną – mówi Marcin Ostrowski, expansion manager sieci sklepów KiK i dodaje: aż 4 z grona 9 nowych lokalizacji to pierwsze sklepy KiK w danej miejscowości, a my chcemy być jak najbliżej naszych klientów. Szczególnie w mediach społecznościowych widzimy, że klienci chcą mieć KiKa w swoim sąsiedztwie. Z największą przyjemnością odpowiadamy na te oczekiwania – szacujemy potencjał polskiego rynku na około 650 sklepów, do czego sukcesywnie dążymy. Aktualnie skupiamy się na przekroczeniu liczby 300 sklepów, co nastąpi przed końcem 2019 roku.

Lipiec i sierpień przyniósł otwarcie sklepów KiK: w Świeciu, przy ul. Konopnickiej 2; w Krapkowicach, przy ul. Ligonia 14; w Toruniu, przy ul. Trzcinowej 29; w Bytomiu, przy ul. Gwareckiej 20; w Gliwicach, przy ul. Rybnickiej 207; w Jarocinie, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 18, w Pułtusku, przy ul. Nowy Rynek 2 (Vendo Park Pułtusk); we Wrocławiu, przy ul. Maślickiej 216 (N-Park Maślicka,) oraz w Słupcy, przy ul. Kopernika 8 (A-Centrum Słupca).

Opr: DD