Piotr Stobiński Generalnym Menedżerem w Kia Motors Polska, zarządza Działem Handlowym

Z dniem 18 stycznia 2021 roku Piotr Stobiński awansował w strukturach firmy Kia Motors Polska na stanowisko Generalnego Menedżera Działu Handlowego. Na nowym stanowisku odpowiedzialny będzie za całokształt działań sprzedażowych, strategię cenową i produktową, a także – zgodnie z „Planem S” firmy Kia – wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu mobilności, elektryfikacji, cyfryzacji i automatyki.

Piotr Stobiński z branżą motoryzacyjną jest związany od ponad 24 lat. W Kia Motors Polska pracuje od roku 1998. Doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach w dziale sprzedaży i marketingu. Od 2009 roku był Menedżerem Działu Produktu. Odpowiadał między innymi za definiowanie strategii produktowej marki, długoterminową strategię cenową, planowanie oraz koordynowanie dochodowości produktów oraz planowanie produkcji. Z sukcesem wprowadził na polski rynek ponad dwadzieścia nowych modeli Kia.

Piotr Stobiński ma 45 lat, żonę oraz dwoje dzieci. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Warszawie im Leona Koźmińskiego, gdzie studiował na wydziale Ekonomii i Zarządzania.

„Jestem związany z marką Kia od początku mojej zawodowej kariery. Czuję się współtwórcą gigantycznego sukcesu naszej marki. Przez ostatnie 23 lata sprzedaż Kii urosła ponad pięciokrotnie, a gama modelowa dwukrotnie. Kia z blisko 6-cio procentowym udziałem w rynku jest obecnie czwartą najchętniej wybieraną przez klientów marką samochodów osobowych w Polsce. Cieszę się, że będę kierował Działem Handlowym w tak dynamicznie rozwijającej się firmie. Wraz ze swoim zespołem będę mógł teraz pracować nad kolejnym sukcesem i zwiększeniem tempa rozwoju marki Kia w naszym kraju”.