PEKAES rozwija sieć Agencji Celnych

PEKAES, czołowy operator logistyczny, otworzył Agencję Celną w Białymstoku, która zapewnia sprawną odprawę towarów obsługiwanych w imporcie i eksporcie przez sieć dystrybucyjną PEKAES. Jej otwarcie jest związane z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi celne i rozwojem współpracy z takimi krajami, jak Białoruś, Ukraina oraz Rosja. Już dziś spółka zapowiada kolejne inwestycje w tym zakresie.  

Nowy punkt usług celnych w sieci dystrybucyjnej PEKAES to odpowiedź na oczekiwania Klientów. Obecnie w Białymstoku możliwe jest dokonywanie zgłoszeń celnych w procedurach standardowych. PEKAES planuje uruchomienie kolejnych usług w zakresie obsługi celnej Klientów w Białymstoku – w pierwszej kolejności procedur uproszczonych i magazynu czasowego składowania.

Rozwój usług celnych w PEKAES wynika nie tylko ze stałego wzrostu liczby ładunków, które powierzają nam Klienci, ale również z poszerzania współpracy z partnerami firmy z całej Europy w ramach usług drobnicy międzynarodowej. Nasza spółka zapewnia profesjonalne doradztwo, jak i reprezentację Klientów przed organem celnym oraz innymi instytucjami państwowymi, jak np. SANEPID, WIJHARS. Ponadto świadczymy również szereg usług dodatkowych, takich jak np. obsługa karnetów TIR i ATA oraz zabezpieczenia na przewóz towarów w ramach wspólnotowych procedur tranzytowych. – stwierdza Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES notuje stały wzrost zainteresowania Klientów usługami celnymi. W Agencji Celnej w Błoniu odprawiane są między innymi przesyłki dyplomatyczne. W biurze w Czechowicach-Dziedzicach spółka realizuje odprawy eksportowe towarów do Afryki Południowej, Chile, Afganistanu, a także osprzętu elektrycznego do Wietnamu, Nigerii, Nowej Zelandii oraz różnorodnych produktów do Bahrajnu.

– PEKAES wzmacnia swoją sieć Agencji Celnych mając na uwadze również zmiany, które przyniesie planowane wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia i procedury konieczne do obsługi wymiany towarów z krajami nie będącymi członkami UE. dodaje Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Grupa PEKAES posiada obecnie trzy Agencje Celne, a dodatkowo obsługa zleceń celnych prowadzona jest także w ramach usług świadczonych przez Działy Spedycji Morskiej w Gdyni i Szczecinie oraz Dział Spedycji Lotniczej w Warszawie.

Opr: DD