PANEK CarSharing z nową aplikacją dla użytkowników

Start nowej aplikacji, to kolejny krok w rozwoju największej w Polsce wypożyczalni samochodów na kilometry – PANEK CarSharing. Po pięciu latach funkcjonowania usługi przyszedł czas na dalszy rozwój, a ten zapewnić ma łatwa w obsłudze i stabilnie działająca platforma zbudowana na własnym pomyśle.

Nowy, autorski system

Rozwój usług z branży mobilności postępuje w błyskawicznym tempie. Aby zachować konkurencyjność na rynku nie wystarczy jedynie udostępnić pojazdów. Użytkownik, w ciągu 6 lat od wprowadzenia carsharingu do polskich miast, stał się bardzo wymagający i oczekuje od operatora czegoś ekstra, dlatego firma PANEK CarSharing wprowadzając nową aplikację jest gotowa na to, by móc w niedługim czasie zaprezentować swoim klientom zupełnie nowe usługi.

„Jesteśmy firmą technologiczną, dlatego stabilna i pozwalająca na dalszy rozwój aplikacja jest dla nas elementem kluczowym, by móc proponować naszym obecnym i przyszłym użytkownikom coraz to nowe rozwiązania i funkcjonalności. To bardzo ważne, w kontekście utrzymania konkurencyjności na rynku. Pozycja lidera branży wynajmu samochodów nie jest dana raz na zawsze, dlatego wciąż pracujemy nad ofertą, która w sposób optymalny i najbardziej korzystny finansowo zapewni użytkownikom dostęp do samochodów.”wyjaśnia Leszek Leśniak, Dyrektor Zarządzający PANEK CarSharing. Aplikacja zbudowana została od początku do końca, w oparciu o autorski system, który rozwijany będzie dalej z wykorzystaniem własnej grupy projektantów, programistów i deweloperów.

Nowy interfejs użytkownika

Ważnym elementem prac przed wprowadzeniem nowej aplikacji były prace badawczo-rozwojowe* oraz testy nowego interfejsu użytkownika. Został on maksymalnie uproszczony, szczególnie w obszarze rejestracji do usługi. Jednocześnie zapewniony został najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony danych przekazywanych operatorowi usługi.

„Jeśli miałbym stopniować priorytety, jakie określiliśmy zespołowi projektowemu, to na samej górze postawiłbym bezpieczeństwo. To słowo odmienialiśmy przez wszystkie przypadki, na każdym etapie prac nad nową aplikacją. Mam na myśli zarówno bezpieczeństwo danych, jakie przechowujemy na serwerach, jak również bezpieczeństwo procesu rejestracji w usłudze i podczas płatności w procesie rozliczania przejazdów.”dodaje Leszek Leśniak.

Inteligentny cennik

Dużą innowacją, która zadebiutowała wraz z nową aplikacją PANEK CarSharing, jest nowy sposób naliczania płatności za przejazdy. Zniknęły pakiety dobowe, a w ich miejsce pojawił się Inteligentny Cennik, w ramach którego opłata naliczana jest automatycznie w zależności od ilości przejechanych kilometrów. Pierwsze 100 km jazdy rozliczane jest według stawki 2,19 zł, a za każdy kolejny kilometr powyżej 100, zapłacimy według obniżonej stawki 0,99 zł. Stała w ciągu doby jest również opłata za postój i wynosi teraz 0,19 zł za minutę, ale nie więcej niż 99 zł na dobę.

Abonament Smart Week

To absolutny hit, który szczególną popularność zyskał wśród użytkowników, regularnie korzystających z usługi wynajmu samochodów PANEK CarSharing, ale także osób liczących na obniżenie kosztów przejazdu. Za niewielką kwotę 10 zł za tydzień użytkownik zyskuje ochronę, w ramach której znoszony jest udział własny w szkodzie. Dodatkowo, abonament likwiduje opłatę startową, która normalnie wynosi 5,99 zł dla wszystkich grup samochodów.

„Abonament Smart Week to nasz sposób na oszczędzanie pieniędzy, czasu, jak również nerwów. Chroni przed odpowiedzialnością za szkody powstałe w wyniku uszkodzeń parkingowych, czyli takich, na które z reguły wynajmujący nie ma wpływu, bo dowiaduje się o nich wracając do samochodu, na przykład z zakupów w supermarkecie. Naprawa otarć lakieru i innych uszkodzeń elementów karoserii bywa kosztowna, dlatego zachęcamy do korzystania z abonamentu Smart Week. Spokój podczas wynajmu to jednak nie jedyny bonus, bowiem abonament znosi opłatę startową i to we wszystkich grupach samochodów. Wystarczy więc 2 razy w ciągu tygodnia wynająć auto, by zrównoważyć koszt zakupu abonamentu.”zaznacza Leszek Leśniak.

Dodatkowy bonus za zgody marketingowe

Nowa aplikacja PANEK CarSharing została zaprojektowana w taki sposób, by móc oferować użytkownikom ciekawe i innowacyjne usługi, które PANEK wprowadzać będzie wraz z partnerami biznesowymi i technologicznymi. By się o nich dowiedzieć i móc z nich korzystać, należy podczas instalacji i rejestracji nowej aplikacji zaznaczyć zgody marketingowe. Każdy użytkownik, który wyrazi zgodę na przesyłanie informacji otrzyma bonus w wysokości 20 zł do wykorzystania w usłudze PANEK CarSharing.

Nowa aplikacja PANEK CarSharing dostępna jest do pobrania w Sklepie Play i na AppStore.

————————

*Prace badawczo-rozwojowe przy powstawaniu nowej aplikacji PANEK CarSharing współfinansowano z programu „Ścieżka dla Mazowsza” z funduszu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.