PANEK CarSharing – Przewaga nie bierze się znikąd

Największy polski dostawca usługi samochodów na minuty znów zaskoczył wszystkich wprowadzając do oferty Jaguara F-Type – sportowe, dwuosobowe coupe, będące spełnieniem motoryzacyjnych marzeń wielu miłośników motoryzacji. Elementów składowych sukcesu PANEK CarSharing jest jednak więcej.

Dla każdego, według potrzeb

PANEK CarSharing jako jedyny z działających w Polsce dostawców usługi samochodów na minuty udostępnia cennik, z którego klient może wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję, w zależności, czy wybiera się w dłuższą trasę, czy ma do pokonania tylko kilka kilometrów. PANEK CarSharing jest więc nie tylko największym dostawcą usługi samochodów na minuty, ale także najbardziej elastycznym pod względem rodzajów samochodów i cennika na polskim rynku.

Dla Cennika Standardowego cena wynajmu naliczana jest na podstawie minut i ilości przejechanych kilometrów. Warto podkreślić, że cena wynajmu samochodu w grupie Economy jest najniższą na polskim rynku.

Cennik Kilometrowy korzystniejszy będzie dla klientów chcących wybrać się nieco dłuższą podróż. Tę opcję warto wybrać także w przypadku wykorzystania samochodu w czasie porannych i popołudniowych godzin szczytu, gdzie znacznie wydłuża się czas przejazdu na tym samym dystansie. W tej sytuacji cena wynajmu uzależniona jest jedynie od ilości przejechanych kilometrów i stałej opłaty startowej, której niska wartość nie wpływa praktycznie na końcowy koszt wynajmu.

Cennik minutowy jest trzecią dostępną opcją w usłudze PANEK CarSharing. Polecany jest użytkownikom usługi, którzy potrzebują samochodu dosłownie na chwilę. Ta opcja szczególnie polecana jest w weekendy i w tych godzinach, gdy nie ma korków i przejechanie nawet dłuższego dystansu zajmuje niewiele czasu. W ramach cennika PANEK wyznaczył limit bezpłatnych 30 kilometrów, co powinno być ilością wystarczającą nawet w dużych aglomeracjach.

cof_vivid

Bezpieczniej z rozszerzoną ochroną

Usługa Dodatkowej Rozszerzonej Ochrony to ukłon w stronę wszystkich, którzy oczekują od CarSharingu pełnego bezpieczeństwa w przypadku zdarzeń drogowych i incydentów parkingowych. Samochody udostępnione w usłudze PANEK CarSharing są ubezpieczone i można bezpiecznie poruszać się nimi po drogach całego kraju, jednak w trosce o pełne bezpieczeństwo, szczególnie to finansowe, firma udostępniła opcję rozszerzonej ochrony, która znosi tak zwany „udział własny” w szkodzie. Rozszerzona ochrona nie jest nową usługą i wielu użytkowników świadomie z niej korzysta. By jeszcze bardziej zachęcić do korzystania z tej opcji PANEK obniżył stawki w poszczególnych grupach: Ochrona w grupie Economy kosztuje teraz 2,90 zł (do tej pory 3,90 zł), w grupie Comfort 3,40 zł (do tej pory 3,90 zł), a zupełną nowością jest ochrona dla grupy Retro.

Leszek Leśniak – Dyrektor Wykonawczy PANEK CarSharing: „Zdajemy sobie sprawę, że będąc największym graczem na wciąż dynamicznie rozwijającym się rynku wynajmu samochodów na minuty, jesteśmy obserwowani przez konkurencję, dlatego nie możemy zwalniać tempa i wciąż uatrakcyjniamy naszą ofertę. Dysponując flotą ponad 2500 samochodów udostępnionych w usłudze CarSharingu, stajemy przed dużym wyzwaniem. Z jednej strony musimy zapewnić mobilność i nieskazitelny stan udostępnionych samochodów, z drugiej oferta wciąż musi być atrakcyjna i zaskakująca dla klienta. „Strzałem w dziesiątkę” było poszerzenie oferty wynajmu o youngtimery. Obecnie flota grupy Retro liczy aż 10 samochodów, które co jakiś czas zmieniają lokalizację stając się znów bardzo pożądane przez użytkowników. Nasze najnowsze gwiazdy to Daewoo Lanos i Zaporożec, ale największą niespodzianką jest Jaguar F-Type, który dołącza właśnie do grupy Extreme i będzie gratką dla miłośników samochodów sportowych.”

Ważnym punktem zwrotnym w historii PANEK CarSharing jest z pewnością pandemia Covid-19. Czas izolacji i dystansu społecznego sprawił paradoksalnie, że klienci odwrócili się od transportu zbiorowego na rzecz wynajmu samochodów na minuty. Wielu użytkowników zarejestrowało się w usłudze z ciekawości, dziś w drugim roku panowania Koronawirusa korzystają z wynajmu samochodów regularnie. „Zainteresowanie naszą usługą w pandemii przerosło nasze oczekiwania i dziś PANEK CarSharing dostępny jest w 150 miastach w całej Polsce. To sprawia, że dostęp do usługi jest praktycznie nieograniczony i osiągalny dla każdego. Samochód na minuty dostępny jest więc nie tylko w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Trójmieście. Funkcjonowanie w największych miastach jest najłatwiejsze. Duże aglomeracje są bezpieczne, bo tu klient będzie zawsze. My jesteśmy praktycznie wszędzie, dlatego dokądkolwiek trafią nasi użytkownicy, mają dostęp do samochodów. Wystarczy mieć jedną aplikację, by zachować mobilność i niezależność na terenie całego kraju.”dodaje Leszek Leśniak.

Paliwo zawsze w cenie przejazdu

Kolejnym punktem wyróżniającym PANEK CarSharing na rynku jest dbałość o każdy szczegół. Klient, który chce wybrać się w dłuższą podróż nie musi szukać samochodu, który jest zatankowany do pełna. W samochodach PANEK użytkownik znajdzie kartę flotową, dzięki której nawet najdłuższa droga staje się bezpieczna i przewidywalna. Firma nie każe klientom tankować samochodów za własne pieniądze, a potem czekać na zwrot kosztów. W usłudze PANEK CarSharing klient nigdy nie martwi się o paliwo, bo jest ono wkalkulowane w koszty przejazdu.

Komfort, wygoda, ekologia

Nie bez znaczenia przy wyborze dostawcy usługi samochodów na minuty jest rodzaj floty i jej wyposażenie. PANEK CarSharing jako jedyny może pochwalić się tak szeroką ofertą na rynku. „Klientom nie wystarczy dziś udostępnić samochodu. Pomimo tego, że spędzą w nim może 20 minut, oczekują bezpieczeństwa i komfortu za który płacą. W PANEK CarSharing bardzo to doceniamy, dlatego praktycznie wszystkie dostępne w usłudze samochody, poza grupą Cargo i Retro, wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, a i aspekty ekologiczne nie są nam obce. Cały czas inwestujemy w elektromobilność, bo wiemy, jak ważna jest redukcja śladu węglowego w centrach miast. Nasi serwisanci na bieżąco dbają także o bezpieczeństwo sanitarne samochodów i regularnie je dezynfekują.” – wyjaśnia Leszek Leśniak.

Jak widać elementów, które składają się na najlepszą usługę CarSharingu w Polsce jest wiele, a umiejętne ich połączenie nie jest łatwą sztuką. Nie wystarczy wyróżnić się w jednym obszarze, by zyskać w oczach użytkowników, którzy oczekują kompleksowej usługi i dbałości o każdy szczegół.