Oracle OpenWorld 2015, San Francisco

ManagerOnline

Podczas konferencji, w której wzięło udział 40 tys. uczestników ze 141 krajów, zaprezentowano 45 nowych produktów i usług Oracle, odbyło się 2508 sesji, miało miejsce 3368 wystąpień prelegentów oraz 401 pokazów na żywo. Poniżej przegląd najciekawszych innowacji.

Technologia i sprzęt

Największym wydarzeniem było udostępnienie wersji beta bazy danych Oracle 12c Release 2. Posiadając unikalne cechy, takie, jak architektura Multitenant, czy technologia przetwarzania w pamięci w dwóch formatach Database In-Memory, wydatnie pomoże klientom w ich migracji do chmury.

Jednocześnie o nowe funkcje chmurowe poszerzono platformę Oracle Fusion Middleware. Między innymi wprowadzono najważniejszą od dziesięciu lat wersję Oracle WebLogic Server, rozszerzone zostały też inne elementy platformy, w tym Oracle BPM Suite, Oracle Data Integration, Oracle SOA Suite, Oracle WebCenter orazOracle Developer Tools.

 
SPARC M7

Na konferencji odbyła się także premiera nowej rodziny systemów SPARC, których podstawą jest rewolucyjny, 32-rdzeniowy i obsługujący 256 wątków mikroprocesor SPARC M7. Zapewnia on radykalną poprawę w obszarze ochrony pamięci, przyspieszenia szyfrowania i przetwarzania operacji bazodanowych in-memory, kompleksowe bezpieczeństwo i wydajność systemów programowo-sprzętowych oraz serwerów Oracle.

– Żadna platforma komputerowa nie była dotychczas w stanie zapewnić bezpieczeństwa, nie wpływając zarazem znacznie na wydajność i efektywność aplikacji – powiedział John Fowler, wiceprezes Oracle ds. systemów. – Dziś Oracle udostępnia rewolucyjną technologię do ochrony pamięci przed włamaniami i szyfrowania, która jednocześnie przyspiesza działające w pamięci analizy, bazy danych i aplikacje Java.