OMEGA przedstawia nową kolekcję olimpijską

Nowa kolekcja zegarków z linii Seamaster Olympic Games Gold Collection swoim charakterem nawiązuje do medali, jakie zawisną na piersiach sportowców walczących o  najwyższe lokaty podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Aby oddać w pełni ekskluzywność medali, oficjalny chronometrażysta stworzył serię symbolizującą medale złoty, srebrny i brązowy. Koperty o średnicy 39,5 mm wykonano z 18-karatowego żółtego złota, 18-karartowego złota Sedna™ oraz 18-karatowego złota Canopus™. Nowe w ofercie OMEGA złoto Canopus™ to w 100% szlachetny stop białego złota wyróżniający się wyjątkowym blaskiem, intensywnie białym odcieniem i trwałością.

Wskazówki wykonano z 18-karatowego złota. Mają liściasty wykrój i nakładane indeksy. Tarcze są delikatnie wypukłe i naniesiono na nie charakterystyczne, historyczne logo OMEGA, skalę minutową i emaliowany napis Seamaster. Na deklach umieszczono także nawiązanie do swojej historii w chronometrażu sportowym – pierścień z 18-karatowego złota z listą znanych miast gospodarzy i dat od Los Angeles 1932, po Los Angeles 2032, składających się na imponujące dziedzictwo marki OMEGA.

Zegarki będą sprzedawane, jako oddzielne modele i oferowane na paskach z brązowej lub czarnej skóry. We wnętrzu każdego czasomierza pracuje kaliber Master Chronometer 8807. Aby uzyskać status Master Chronometer zegarki i ich mechanizmy musiały pozytywnie przejść 8 rygorystycznych testów zgodnych z wymaganiami Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Metrologii METAS.

OMEGA związana jest z Ruchem Olimpijskim od 1932 roku, a niedawno przedłużyła tę współpracę do 2032 roku. Data ta wyznaczy 100-lecie obecności marki podczas najważniejszych imprez sportowych naszego globu.