Nowy rekord ŠKODY: milionowy samochód opuścił linię produkcyjną

W połowie października linię produkcyjną opuścił milionowy samochód marki ŠKODA w 2018 roku. Imponujący wynik udało się osiągnąć dwa tygodnie wcześniej niż w poprzednim roku, tym samym ustanawiając nowy rekord w historii marki. Milionowy egzemplarz to ŠKODA FABIA z silnikiem 1.0 TSI.

Do sukcesu ŠKODY przyczyniła się popularność bestsellerowych modeli OCTAVIA i FABIA. Coraz większym uznaniem klientów cieszą się także SUV-y KODIAQ i KAROQ, co stanowi dowód na skuteczną ofensywę marki w tym segmencie.

– Świetne wyniki w bieżącym roku wyraźnie wskazują na to, że bogata oferta ŠKODY jest dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów na rynkach międzynarodowych. W ostatnim czasie odnotowaliśmy znaczący wzrost produkcji i sprzedaży. Obecnie, już piąty rok z rzędu, świętujemy produkcję milionowego samochodu. Naszym celem strategicznym na 2019 r. jest kontynuowanie tendencji wzrostowej. Kluczową rolę dla rozwoju marki w segmencie A będzie odgrywać innowacyjny model ŠKODA SCALA, który wraz z końcem roku trafi do naszego portfolio – mówi Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.

Milionowy model ŠKODY, ustanawiający tegoroczny rekord, to FABIA z silnikiem 1.0 TSI, która zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najbardziej popularnych samochodów marki, zaraz po bestsellerowej ŠKODZIE OCTAVIA. Nieprzerwana popularność tych modeli stanowi dowód na to, że współcześni kierowcy cenią kompaktowe, dobrze wyposażone samochody, zapewniające komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennej, miejskiej jazdy.

Duże znaczenie w budowaniu sukcesu ŠKODY ma trwająca ofensywa marki w segmencie SUV. Rosnąca popularność modeli KODIAQ i KAROQ wśród klientów na całym świecie świadczy o zapotrzebowaniu na te wszechstronne, nowocześnie wyposażone pojazdy. Duży udział w kształtowaniu świetnych wyników marki ma także sprzedaż modelu KAMIQ, dostępnego wyłącznie na rynku chińskim. Wkrótce portfolio SUV-ów w Chinach poszerzy się o nową ŠKODĘ KODIAQ GT, której oficjalna premiera odbędzie się w listopadzie podczas targów motoryzacyjnych Guangzhou Motor Show w Chinach.