Nowy Phantom zadebiutował w Polsce

Nowe wcielenie najlepszego samochodu świata

Flagowy model brytyjskiego producenta luksusowych aut został pokazany w warszawskiej restauracji Genesis niedługo po jego światowej premierze w Londynie.

Wraz z nowym Phantomem Rolls-Royce oferuje nowinkę w ramach programu Bespoke. Właściciele samochodu będą teraz mogli zamówić wybrane przez siebie dzieło sztuki, które zostanie umieszczone w ich nowym aucie i przykryte taflą szkła. Wg informacji od polskiego przedstawiciela brytyjskiej marki szafirowa tafla jest łączona z deską rozdzielczą pod dużym ciśnieniem i w sterylnych warunkach warunkach, aby klient pod szkłem nie ujrzał nawet najmniejszego paproszka.

fot. materiały prasowe Rolls-Royce

„Phantom jest uosobieniem niewymuszonego stylu, rozpoznawalną legendą, która zajmuje własne miejsce w gwiazdozbiorze luksusu”, powiedział Peter Shoppmann, Regional Director of Rolls-Royce Motor Cars podczas prezentacji modelu i dodał: „Każdy z naszych klientów pytał o samochód, który mógłby być jeszcze bardziej zindywidualizowany, uszyty na ich miarę. Tak więc z dumą prezentujemy nowego Phantoma jako nowoczesne, a przy tym ponadczasowe arcydzieło, które może być tak unikalne, jak linie papilarne jego właściciela.”

fot. BMW AUTOFUS

Wykonana z aluminium konstrukcja nowego Phantoma, zwana “Architekturą Luksusu”, jest lżejsza, sztywniejsza, cichsza i bardziej zaawansowana technologicznie. Lata pracy nad tym flagowym modelem zaowocowały unikatowymi doznaniami podczas jazdy. W Rolls-Royce nazywają to „Magic Carpet Ride” („przejażdżką latającym dywanem”). Kiedy wsiadasz do nowego Phantoma, czujesz, jakby samochód wziął cię w objęcia (idea „The Embrace”). Przestrzeń wnętrza jest imponująca. Pasażer może rozgościć się w Phantomie niczym w salonie. Ponad pół metra przestrzeni na nogi sprawia, że możesz je swobodnie wyprostować. Pod stopami spoczywa dywanik gruby na dwa palce. Całkowicie nowy silnik V12 twin-turbo o pojemności 6,75 litra jest mocnym i jednocześnie dyskretnym sercem nowego Phantoma. Inżynierowie zastosowali system Satellite Aided Transmission, napęd na tylną oś.

fot. materiały prasowe Rolls-Royce

Od chwili, gdy Sir Henry Royce zaprezentował światu Phantoma w 1925 roku, model ten został przez znawców okrzyknięty „Najlepszym Samochodem Świata”. Przez ostatnie 92 lata towarzyszył możnym tego świata w najważniejszych momentach historii. Jednym ze słynnych polskich właścicieli Phantoma był generał Władysław Sikorski, premier rządu RP na uchodźstwie podczas II Wojny Światowej. Otrzymał swój zindywidualizowany egzemplarz Phantoma III w 1937 roku w Warszawie, by potem zabrać go ze sobą do Szkocji. Ten wyjątkowy samochód jest obecnie częścią kolekcji Lorda Bamforda z Gloucestershire w Anglii.

fot. materiały prasowe Rolls-Royce

Piotr Fus, współwłaściciel salonu Rolls-Royce Motor Cars Warsaw, powiedział: „Od momentu wprowadzenia na rynek ponad 90 lat temu, samochód ten reprezentuje wszystko, co najlepsze dla naszej marki. Mając w pamięci te wszystkie słynne osoby, które podróżowały Phantomem, jestem zachwycony widząc najnowsze wcielenie tego legendarnego modelu tu, w Warszawie.” I podkreślił: „Wspaniały debiut Nowego Phantoma w moim mieście, podkreśla tę specjalną aurę oraz ponadczasowy urok każdej generacji tego modelu”.