Nowy Passat w wersji Essence już w cenniku

Początkowo nowy Volkswagen Passat dostępny był odmianach Business i Elegance. Teraz ofertę uzupełnia podstawowa o nazwie Essence, która stanowi doskonałą propozycję dla klientów flotowych. Passat Essence może być napędzany jednym z dwóch 150-konnych silników do wyboru – benzynowym 1.5 TSI EVO lub turbodieslem 2.0 TDI EVO. Obydwie jednostki napędowe mogą współpracować z 7-stopniową automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. Obok wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa wersja Essence oferuje również, między innymi, bezkluczykowy system uruchamiania silnika, klimatyzację oraz elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, wszystko w cenie 99 900 złotych.

Nawet podstawowa wersja nowego Passata jest wyposażona w zintegrowane w obudowach lusterek bocznych kierunkowskazy wykonane w technice LED, szyby termoizolacyjne czy dźwiękochłonną przednią szybę oraz aktywny system ochrony pasażerów „PreCrash Basic & Front”. Wyposażenie standardowe wersji Essence obejmuje ponadto reflektory LED oraz światła do jazdy dziennej LED, kierownicę multifunkcyjną z funkcją Tiptronic czy tempomat. W wersji Essence zderzaki, obudowy lusterek zewnętrznych i klamki lakierowane są w kolorze nadwozia.

Oprócz przednich foteli z regulacją wysokości we wnętrzu uwagę zwracają 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą kierownica oraz regulowany na wysokość podłokietnik z przodu. Auto wyposażone jest standardowo w system radiowy Composition Colour obsługiwany za pośrednictwem 6,5-calowego kolorowego ekranu dotykowego z czujnikiem zbliżeniowym. Bezpłatnie przez 10 lat kierowca może korzystać z udogodnień, które oferuje system We Connect, czyli wzywanie pomocy drogowej, planowanie terminów przeglądów, automatyczne zgłoszenie wypadku i raport o stanie samochodu.

Ponadto dla nowego Passata w wersji Essence oferowany jest specjalny pakiet promocyjny „Premium”. W jego skład wchodzą m.in.: System Park Pilot – czujniki parkowania z przodu i z tyłu, trzystrefowa klimatyzacja automatyczna Climatronic oraz czujniki: deszczu i zmierzchu.

Dokładny cennik dostępny jest pod adresem:
http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/RM2020_RP2019/nowy_passat_limousine.pdf

Źródło: Volkswagen