Nowy Adres łączy się z MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie, największy organizator imprez targowych w Europie Wschodniej nabył większościowy pakiet akcji spółki Nowy Adres, lidera na rynku targów nieruchomości mieszkaniowych w Polsce.

Poprzez ten zakup MTP poszerza swoje imponujące portfolio targów budowlanych oraz artykułów wyposażenia wnętrz o targi nieruchomości mieszkaniowych, oferowanych przez branżę deweloperską. Poznańska firma kupując akcje Nowego Adresu weszła również na rynek warszawski, gdzie Nowy Adres ma swoją siedzibę i organizuje wiele ze swoich imprez.

Poprzez akwizycję spółki Nowy Adres rozszerzymy portfel naszych imprez targowych
i konferencyjnych, zwiększając skalę działalności
– powiedział wiceprezes MTP Tomasz Kobierski.

Nowy Adres to podmiot o ugruntowanej pozycji, posiadający wieloletnie doświadczenie i doskonałą znajomość rynku nieruchomości w Polsce. Podobna do MTP filozofia działania oraz stabilny zespół pracowników były ważnymi czynnikami mającymi wpływ na decyzję o zakupie. Akwizycja ta może być początkiem nowego sposobu ekspansji MTP w przyszłości – mówi Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Sp. z o.o.

Dla Nowego Adresu pozyskanie tak silnego partnera oznacza wzmocnienie pozycji na rynku targów mieszkaniowych i możliwość rozwoju poprzez wprowadzenie nowych produktów. Firma opracowała plan rozwoju na najbliższe 5 lat i wsparcie MTP ma wydatnie pomóc NA w jego realizacji.

Decyzję o sprzedaży akcji podjęliśmy, gdy przekonaliśmy się, że zarówno Międzynarodowym Targom Poznańskim i nam przyświecają te same wartości: najwyższa jakość oferowanych produktów, zatrudnianie najlepszych specjalistów i dbanie o nich. Łącząc się z MTP będziemy mogli jeszcze wyżej podnieść poziom naszych imprez, wydawnictw i portali, jak również wprowadzić na rynek całą serię nowych produktów, powiązanych z tymi sektorami rynku nieruchomości, w których do tej pory nie byliśmy obecni. Liczymy też na liczne synergie z naszym partnerem – komentuje Katarzyna Cyprynowska, prezes zarządu firmy Nowy Adres.

Firma Nowy Adres to najstarszy organizator targów nieruchomości w Polsce. Od blisko 15 lat dostarcza profesjonalnych narzędzi dla rynku nieruchomości. Składa się na to pięć głównych grup: targi, konferencje, badania rynku, wydawnictwa branżowe oraz tematyczne strony internetowe. Wszystkie mają jeden cel: dostarczać wiedzę, kontakty i źródłowe informacje rynkowe. Flagowym produktem Nowego Adresu są Targi Mieszkań i Domów, organizowane w największych aglomeracjach Polski – Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Ponad 10 edycji każdego roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy klientów poszukujących nowego lokum. Wielkim uznaniem branży cieszą się cykliczne doroczne konferencje: „Polski Rynek Mieszkaniowy”, „Biurowce w Polsce” oraz „Forum Rynku Nieruchomości”. Każda edycja gromadzi ponad 500 menedżerów
i właścicieli firm z branży deweloperskiej. Są to jedne z najważniejszych i największych wydarzeń w tej branży w Polsce. Spółka posiada w swoim portfolio również wydawnictwa poświęcone rynkowi nieruchomości, m. in. wydawany dwa razy do roku popularny album „Biurowce w Polsce”. Nowy Adres jest także właścicielem platform internetowych mieszkaniowi.pl oraz biznesowi.pl.

Warto przypomnieć, że Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego posiadający ponad 50 proc. udziału w rynku w Polsce i największy organizator targów w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio produktów MTP znajduje się ponad sto targów organizowanych w cyklach rocznych lub dwuletnich. W 2016 r. w 63 wydarzeniach targowych organizowanych przez MTP wzięło udział ponad 10,5 tys. Wystawców, w tym ok. 2500 pochodzących z 56 krajów świata, a odwiedziło je prawie 700 tys. zwiedzających. Do tego grona doliczyć należy gości kongresów, konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Łącznie MTP gości rocznie ponad 1 100 000 osób.