Nowe ŠKODY SUPERB w służbie polskiej policji

Nowe ŠKODY SUPERB zasiliły na początku czerwca flotę pojazdów policyjnej grupy SPEED. Innowacyjne modele wyposażone są w dynamiczny i mocny silnik 2.0 TSI o mocy 272 KM, napęd 4×4 oraz nowoczesne systemy asystujące, zwiększające bezpieczeństwo kierowcy. Najnowsze ŠKODY SUPERB, będące liderem polskiego rynku w segmencie aut klasy średniej, przyspieszają do 100 km/h zaledwie w 5,7 sekund, a ich prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Dzięki takiej specyfikacji auta są doskonale przygotowane do pracy w grupie SPEED.

Nowe ŠKODY SUPERB, które dołączyły do policyjnej floty, wesprą funkcjonariuszy z grupy SPEED, zajmującej się przede wszystkim najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach. Obok funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

ŠKODY SUPERB pełniące funkcję radiowozów w grupie SPEED to wersje z nadwoziem Combi dysponujące najmocniejszą w ofercie marki jednostką napędową 2.0 TSI o mocy 272 KM. Ponadto autom dynamiki dodaje dwusprzęgłowa skrzynia DSG o siedmiu przełożeniach oraz napęd 4×4. Samochody zachwycają nie tylko mocą i dynamiką, ale także zastosowaniem najnowszych technologii z zakresu bezpieczeństwa. Flagowe modele ŠKODY wyposażone są w szereg systemów wspomagających kierowcę, dzięki czemu funkcjonariusze policji mogą bezpiecznie i skutecznie ścigać kierowców znacznie przekraczających dozwoloną prędkość. Na pokładzie każdego egzemplarza znajdują się także przednie i tylne videorejestratory, urządzenie do pomiaru prędkości oraz systemy łączności.

– SPEED to specjalistyczna komórka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, której celem jest eliminowanie głównego zagrożenia dla bezpieczeństwa na drodze, jakim od lat jest prędkość. Z jednej strony zadania te realizują policjanci posiadający ogromne doświadczenie i umiejętność dynamicznej jazdy. Z drugiej strony policjanci muszą jeździć radiowozami, które podołają każdemu zadaniu, spełniając nasze wymagania. Jednym zdaniem można powiedzieć o nich, że są najlepsze z najlepszych. Do takich właśnie radiowozów należy zaliczyć nowe ŠKODY SUPERB – komentuje nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

SUPERB to niekwestionowany lider sprzedaży w swoim segmencie. W 2019 roku na polskim rynku zostało zarejestrowanych łącznie ponad 7,5 tysiąca egzemplarzy flagowego modelu ŠKODY. Również po pierwszych pięciu miesiącach 2020 roku SUPERB jest numerem 1 wśród aut klasy średniej.

W ubiegłym roku ŠKODA zaprezentowała nową wersję swojej flagowej limuzyny, która wyróżnia się zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, eleganckim designem i wyrafinowanym wnętrzem. SUPERB jest dostępny z wydajnymi i mocnymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, a od początku 2020 roku w ofercie ŠKODY pojawił się również SUPERB iV – model z napędem hybrydowym typu plug-in, który pozwala na pokonanie do 62 km (WLTP) wyłącznie przy zasilaniu energią elektryczną.

źródło: SKODA