Nowa oferta Murapolu

Grupa Murapol rozpoczęła sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego etapu inwestycji Murapol Parki Krakowa, która powstanie przy ul. Pachońskiego. Do dyspozycji mieszkańców stolicy Małopolski zostały postawione 152 lokale o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 6,7 tys. mkw. oraz taka sama liczba miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej, a także na terenie wokół budynku.

Pierwszy etap inwestycji Murapol Parki Krakowa zakłada powstanie 6-kondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się kawalerki, a także mieszkania 2-, 3- i 4 pokojowe o najbardziej poszukiwanych metrażach – od 32 do 62 mkw. Autorem projektu architektonicznego jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol. Prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę inwestycji rozpoczną się w drugiej połowie czerwca br., zaś przekazanie gotowych mieszkań nabywcom, wg obecnego harmonogramu, powinno nastąpić w ostatnim kwartale 2019 r.

– Kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz najbogatsze, spośród wszystkich naszych krajowych lokalizacji, portfolio zrealizowanych na terenie Krakowa i Wieliczki projektów, pozwoliły nam bardzo dobrze poznać rynek i preferencje lokalowe mieszkańców tego regionu. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać ofertę nieruchomościową optymalnie odpowiadającą na ich potrzeby i wymagania oraz cieszyć się szybkim tempem komercjalizacji naszych inwestycji – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – Projekt Murapol Parki Krakowa z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie bliskość natury, a jednocześnie chcą mieć wygodny dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. Dzielnica posiada bardzo dobrze rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe, w pobliżu zlokalizowane są placówki medyczne, szkoły i przedszkola. W okolicy znajdują się także liczne tereny zielone, w tym m.in. Park Krowoderski oraz Park Tadeusza Kościuszki – dodaje Nikodem Iskra.

Lokalizacja, w której powstanie inwestycja Murapol Parki Krakowa, jest doskonale skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i drogami wyjazdowymi w kierunku Warszawy, Katowic, Rzeszowa, czy Zakopanego. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe oraz pętla tramwajowa. W odległości ok. 500 m od ul. Pachońskiego przebiega obwodnica Krakowa, która umożliwia łatwy dojazd do pozostałych dzielnic stolicy Małopolski oraz wyjazd na autostradę A4.

W aktualnej krakowskiej ofercie Grupa posiada lokale w inwestycji Murapol Nowy Złocień, powstającej przy ul. Agatowej, a także ostatnie wolne mieszkania w projektach Murapol Bieńczycka oraz Murapol Poznańska. Dla osób preferujących podmiejskie osiedla Grupa oferuje mieszkania także w czwartym etapie inwestycji Królewskie Tarasy w podkrakowskiej Wieliczce.

___________

Grupa Murapol jest holdingiem inwestycyjnym od 17 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. Od 2009 roku holding posiada w swoim portfelu inwestycyjnym także obiekty o profilu komercyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem sektora biurowego. W swojej dotychczasowej działalności Murapol zrealizował blisko 100 inwestycji, w których powstało około 8,5 tys. lokali zamieszkałych przez ponad 25 tys. osób. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 14 miastach w Polsce, w trzech kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje projekty deweloperskie. Grupa wychodzi ze swoją ofertą także poza granice Polski, do Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. W 2017 roku Murapol podpisał 3.605 umów sprzedaży mieszkań, wobec odpowiednio 3.042 zakontraktowanych rok wcześniej i 2.400 w 2015 roku. Holding Murapol, poza umacnianiem pozycji lidera rynku mieszkaniowego, kładzie również nacisk na działalność pozabiznesową. Grupa angażuje się w inicjatywy promujące sport zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, co zostało dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała firmie nagrodę w kategorii Mecenas Sportu. Grupa Murapol została doceniona również za swoją działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa, otrzymując nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017.

Małgorzata Gaborek