Nowa Kia Sorento zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2021” w kategorii „Duże SUV-y” w plebiscycie magazynu What Car?

Nowy rok dla modelu Sorento zaczął się znakomicie. Flagowy SUV marki Kia zdobył tytuł „Samochodu Roku 2021” w kategorii „Duże SUV-y” w plebiscycie magazynu What Car? W tegorocznej edycji plebiscytu konkurencja w kategorii dużych SUV-ów była wyjątkowo silna. Jury nagrodziło Sorento za imponująco niskie zużycie paliwa, wysoką dynamikę jazdy, bardzo bogate wyposażenie seryjne i wyjątkowo staranną jakość wykonania.

Wersją, którą testowali jurorzy konkursu organizowanego przez magazyn What Car? była 1.6 T-GDi Hybrid w brytyjskiej specyfikacji „2”. Standard wyposażenia Sorento w tej wersji obejmuje, między innymi, kamerę cofania, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i automatycznego dostosowywania prędkości do obowiązującego ograniczenia oraz system automatycznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów oraz asystentem skrętu w lewo na skrzyżowaniach.

Steve Huntingford, redaktor magazynu What Car?, powiedział: „Hybrydowa technologia Sorento łączy niskie zużycie paliwa w warunkach rzeczywistej eksploatacji ze stosunkowo niską emisją CO2. Jednocześnie duży SUV zapewnia wysoki komfort podróżowania i dobrą precyzję prowadzenia. Razem z estetycznie wykonanym i bogato wyposażonym wnętrzem oraz na tyle wysoką pozycją za kierownicą, że nawet kierowcy samochodów ciężarowych poczują się zazdrośni, Sorento to wyjątkowo wszechstronny samochód. Do tego w pakiecie z wyjątkową gwarancją producenta na długich siedem lat”.

Won-Jeong, Prezes Kia Motors Europe, powiedział: „Otrzymywanie nagród za produkowane przez nas samochody zawsze jest wielkim zaszczytem. Zwłaszcza jeśli są to wyróżnienia przyznawane przez znane i cenione magazyny, jak What Car?. Sorento czwartej generacji to auto, z którego jesteśmy bardzo dumni. Także dlatego, że po raz pierwszy flagowy SUV marki Kia jest oferowany ze zelektryfikowanym zespołem napędowym”.

Nowa Kia Sorento jest na europejskim rynku dopiero od niedawna, ale już odgrywa ważną rolę w sprzedaży. Flagowy SUV marki Kia zdobył również tytuł „Samochodu Roku” w brytyjskim plebiscycie Carbuyer 2021.

Nowe Sorento jest dostępne z hybrydowym zespołem napędowym, napędem hybrydowym typu plug-in oraz z silnikiem wysokoprężnym do wyboru. Wszystkie modele marki Kia są oferowane w Europie z siedmioletnią gwarancją producenta (lub do przebiegu 150.000 kilometrów).