Nowa Kia Sorento już w salonach

W Polsce nowa Kia Sorento jest dostępna w wersjach 6- lub 7-miejscowej, które w topowej wersji Prestige Line zostały wycenione na 289 400 zł. Model 7-osobowy jest oferowany również w wersjach L i XL, które kosztują – odpowiednio – 241 900 zł i 259 900 zł. Ceny dotyczą samochodów z silnikiem Diesla o mocy 193 KM i z napędem na cztery koła. Dla przedsiębiorców Kia Polska przygotowała specjalną ofertę wynajmu długoterminowego Kia For Business. Miesięczna rata wynajmu wynosi od 3.499 zł netto. W racie zawarte jest ubezpieczenie OC, AC, NW oraz obsługa serwisowa.

„Nowa Kia Sorento wspiera podróż Kia w kierunku nowej ery bardziej odpowiedzialnej jazdy” – mówi Sjoerd Knipping, wiceprezes ds. marketingu i produktu w Kia Europe. „Bogaty pakiet zaawansowanych systemów asystujących sprawia, że nowa Kia Sorento jest idealnym autem dla klientów, którzy poszukują bezpiecznego i przestronnego SUV-a” – dodaje.

 

Odświeżony, dynamiczny wygląd, który podkreśla cechy SUV-a

Z przodu nowa Kia Sorento wyróżnia się nową i mocniej wyprofilowaną pokrywą silnika oraz pionowymi reflektorami w stylistyce „Vertical Cubes” i nowymi światłami do jazdy dziennej. Nowy jest również wzór osłony chłodnicy z trójwymiarową siatką. Logo marki Kia powędrowało na pokrywę silnika. Do pionowego kształtu reflektorów nawiązują tylne światła, które tworzą wizualną harmonię i podkreślają solidny wygląd SUV-a. Zaawansowany technologicznie wygląd przedniej części nadwozia uzupełniają sekwencyjne kierunkowskazy. Przeprojektowana dolna część zderzaka,  przeprojektowane światła przeciwmgielne i pionowe wloty powietrza podkreślają masywność nowego SUV-a.

Tył auta charakteryzuje się odświeżonym designem świateł z ukośnie ustawionymi diodami LED. Pionowy kształt tylnych świateł, utworzony przez połączenie dwóch wąskich kloszy, podkreśla spójność stylistyczną z przednią częścią nadwozia nowego Sorento. Podłużne trzecie światło hamowania, zamontowane wysoko na spojlerze pokrywy bagażnika, podkreśla technologiczny wygląd tylnej części nadwozia, a zmodernizowany zderzak nadaje mu jeszcze bardziej solidny wygląd. Lakierowana część zderzaka w połączeniu z jego czarnym poszyciem pracują na wygląd Sorento jako solidnego SUV-a.

Trzy nowe kolory nadwozia

Nowa Kia Sorento jest dostępna w Polsce w 10 kolorach nadwozia, w tym w trzech nowych – Volcanic Sand, Interstellar Gray (znanym z EV6) i Cityscape Green (znanym z Niro). Kolory Clear White, Snow White Pearl, Aurora Black Pearl, Silky Silver, Gravity Blue, Steel Gray i Mineral Blue były oferowane już wcześniej.

Nowe wnętrze dla maksymalnego komfortu podróżowania

Design wnętrza nowego Sorento podkreśla szerokość jego kabiny. Szerokie, poziome linie optycznie dodatkowo poszerza cienki diodowy pas nastrojowego oświetlenia, który rozciąga się między wlotami powietrza do kabiny. Nastrojowe oświetlenie, dostępne w 64 kolorach, jest widoczne nie tylko na desce rozdzielczej, ale również na pokrętle do zmiany trybów pracy przekładni Shift by Wire i na elementach dekoracyjnych przednich drzwi. Zakrzywiony wyświetlacz, który obejmuje 12,3-calowe cyfrowe wskaźniki i ekran dotykowy systemu multimedialnego także 12,3-calowy, podkreśla nowoczesny i technologiczny charakter wnętrza nowej Kia Sorento.

Nowe Sorento jest również wyposażone w najnowocześniejsze udogodnienia, jak nowe przednie fotele relaksacyjne pozwalające się odprężyć podczas postoju, fotel kierowcy z pamięcią ustawień oraz funkcją masażu czy elektrycznie regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumnę kierownicy. Elektrycznie regulowane, wentylowane i podgrzewane przednie fotele, a także podgrzewane zewnętrzne siedzenia w drugim rzędzie wraz z podgrzewaną kierownicą zapewniają maksymalny komfort podróżowania.

Zrównoważone materiały do wykończenia wnętrza

Jako podstawową tapicerkę wnętrza Kia wprowadza do nowego Sorento tapicerkę siedzeń w kolorze szaro-zielonym wykonaną z połączenia ekologicznej skóry i materiału, który uzyskano z butelek PET po recyklingu. Ponadto dostępne są dwie tapicerki – czarna skóra z nowym przeszyciem oraz czarna skóra Nappa z wzorem pikowania.

Oszczędna i dynamiczna jazda dzięki mocnemu silnikowi Diesla

Początkowo nowa Kia Sorento jest dostępna wyłącznie z 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 193 KM, z którym współpracuje 8-biegowa przekładnia o dwóch sprzęgłach. Napęd standardowo jest przekazywany na cztery koła. W późniejszym terminie ofertę układów napędowych nowego Sorento uzupełnią układy hybrydowy i hybrydowy typu plug-in.

Nową Kia Sorento już można zamawiać. Pierwsze egzemplarze trafią do salonów w Polsce już w drugiej połowie maja. Samochód jest standardowo objęty siedmioletnią gwarancją lub na 150 000 km.

Więcej na www.kia.com