Nordea otwiera IT Campus w Warszawie

Nordea, największa skandynawska grupa finansowa, wybrała Warszawę jako miejsce do rozwoju nowego centrum IT. Nordea ma ambicję, aby stworzyć miejsce, gdzie eksperci IT będą mieli okazję spotykać się, poznawać i dzielić wiedzą. Dla nowo otwartego biura w Warszawie firma rekrutuje specjalistów IT na wszystkich etapach kariery.

„W celu utrzymania dynamiki w obszarze inwestycji w innowacje technologiczne, otwieramy nowe strategiczne centrum technologiczne w Warszawie. Nordea ma dziś swoje centrum finansowo-operacyjne w Łodzi, a nasz dział IT od lat działa w Trójmieście. Nasz wybór padł na Warszawę, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z polskimi specjalistami, a Warszawa dysponuje szczególnie bogatym zapleczem eksperckim. Czekamy zarówno na specjalistów IT z dużym doświadczeniem jak i na stawiających pierwsze kroki w branżyoświadczył Paul Bari, CIO, Head of Group Technology w Nordea.

„Nordea oferuje swoim pracownikom skandynawskie podejście, ceniąc wzajemną współpracę, zaufanie i szacunek przy organizacji pracy i wyznaczaniu roli pracownika w organizacji. Oznacza to, że stawiamy na rozwój kompetencji w oparciu o różnicowanie zadań, udział w ambitnych projektach i stopniowe zwiększanie odpowiedzialności”, wyjaśniła Magdalena Nowicka, Head of IT Poland w Nordea.

„Tworząc warszawską jednostkę, wzięliśmy pod uwagę komfort naszych pracowników
i zaprojektowaliśmy nowoczesne, dynamiczne i wygodne środowisko pracy, w którym eksperci IT mogą spotykać się, aby dzielić się wiedzą”
– dodaje Nowicka.

Nowa siedziba firmy znajduje się w Libra Business Centre przy ul. Gottlieba Daimlera 2 na warszawskich Włochach.

Zespół w warszawskim biurze Nordea, będzie odpowiadać za tworzenie i rozwój technologii dla klientów banku. Nowo planowany Campus IT będzie otwarty na warszawską społeczność IT. Przewidywane jest organizowanie w Warszawie otwartych wydarzeń, które pozwolą na wymianę doświadczeń i rozwój kompetencji.

Obecnie budowany budynek Libra 2, który Nordea planuje wynająć w całości, zostanie ukończony w 2019 roku. Trzy z budowanych pięter zostaną przeznaczone na centrum operacji IT Banku, nazwane Command & Control Centre. Na pozostałych znajdą się stanowiska pracy dla zespołów deweloperów, strefy networkingowe oraz nowoczesny, multifunkcjonalny parter, w którym planowane jest zorganizowanie przestrzeni konferencyjnej pod nazwą Nordea IT Campus. Projekt architektoniczny biura nawiązywać będzie do krajobrazów Morza Bałtyckiego. Jego największym atutem będzie wysoka funkcjonalność wnętrz w połączeniu ze skandynawskim wzornictwem.

Specjaliści IT zainteresowani dołączeniem do Nordea mogą zapoznać się z bieżącymi ofertami na stronie nordea.pl/aplikuj  lub przekazać swoje CV na adres rekrutacja.it@nordea.com.

Grupa Nordea jest obecna w Polsce od 1999 roku.

###

Nordea Bank AB Oddział w Polsce

Nordea to największa skandynawska grupa finansowa mająca ponad 11 milionów klientów
i ok. 31 tys. pracowników.

Nordea Bank AB Oddział w Polsce działa od 2010 roku i dynamicznie się rozwija. Obecnie zatrudnia ponad 2800 osób w Łodzi, Warszawie, Gdańsku i Gdyni. W Łodzi znajduje się centrum operacyjne, które świadczy usługi back-officowe dla oddziałów i jednostek biznesowych Nordea w Danii, Norwegii, Szwecji i Finlandii, natomiast w Trójmieście i w Warszawie działają jednostki odpowiedzialne za IT.

———————————————

Magdalena Nowicka Bio

Absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i studiów MBA na Politechnice Warszawskiej. W 2017 roku dołączyła do zespołu Nordea, jako Head of IT Poland, wspierając strategię rozwoju  Nordea w zakresie IT w Polsce. Wcześniej, przez ostatnie 20 lat związana była z Grupą ING.  Zaczynała karierę w ING Barings, następnie w ING Banku Śląskim zajmując rózne stanowiska w Pionie IT, począwszy od specjalisty do Dyrektora Departamentu Wsparcia Informatycznego w ING Banku Śląskim. Odpowiadała za centralizację modelu  wsparcia informatycznego w oddziałach i związaną z tym migrację narzędzi i procesów. Od roku 2006 jako Prezes Zarządu z powodzeniem budowała ING Services Polska, centrum usług IT dla Grupy ING. Zbudowała prężnie działającą firmę, dostarczającą serwisy IT dla klientów w ponad 20 krajach. Firma koncentrowała się głównie na serwisach opartych o model PaaS, IaaS, Cloud i CyberSecurity. Wdrażała podejście Agile i metodyki z tym związane, transformując model działania firmy.

Pasjonatka nowych technologii, innowcyjnego podejścia do biznesu, agilowych metodyk pracy, mentor programu „Technologia w spódnicy”.

——————————————

Paul Bari, Group CIO and Head of Group Technology at Nordea
Paul Bari is Nordea’s Group CIO at Nordea Bank.
Prior to joining Nordea in 2017, Paul was working as Global Head of Technology Delivery at Standard Chartered Bank, Singapore. Paul has had several executive positions at Standard Chartered Bank, Barclays Capital and Commonwealth Bank of Australia. In his different roles Paul has led global technology teams, been responsible for core technology business efficiency programmes, engaged with regulatory authorities and chaired numerous risk committees.

———————————————

Więcej informacji na temat działalności Nordea w Polsce znaleźć można na stronie www.nordea.pl

Więcej informacji:

Joanna Krawczyk-Golba, PR Menedżer, tel: +48 734 425 531
e-mail: joanna.krawczyk-golba@nordea.com