Nissan Leaf z dopłatą Funduszu Niskoemisyjnego Transportu

Nissan jako pionier elektromobilności promuje bezemisyjne pojazdy i edukuje społeczeństwa w zakresie ekologicznej i ekonomicznej jazdy. Mając na uwadze zachodzące zmiany ustawodawcze, marka stworzyła ofertę dostosowaną do warunków wchodzącego w życie Rozporządzenia w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Dzięki obniżeniu ceny bazowej, po uzyskaniu dofinansowania klient otrzymuje Nissana LEAF już za 82 600 zł.

Coraz więcej samochodów elektrycznych pojawia się w firmowych flotach. Chętnie korzystają z nich przewoźnicy – korporacje taksówkowe, urzędy miast i firmy, które szukają optymalnych rozwiązań do floty, chcą być przyjazne środowisku, a tym samym realizować działania CSR. Takie floty otrzymują preferencyjne warunki zakupu i użytkowania. A co z klientem indywidualnym?

28 listopada 2019 r. wejdzie w życie Rozporządzenie w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Na mocy tego dokumentu osoby fizyczne będą mogły otrzymać dofinansowanie do zakupu pojazdu elektrycznego. Poziom dofinansowania wyniesie aż 30%, przy założeniu, że cena samochodu nie przekracza 125 000 zł brutto.

Nissan LEAF w wersji Acenta z akumulatorem 40kWh i ładowarką 3,6 kW, w białym kolorze nadwozia, który dotąd oferowany był w cenie katalogowej 155 500 zł, kosztuje teraz 118 000 zł. A to oznacza, że dzięki dofinansowaniu z programu rządowego klient będzie mógł uzyskać zwrot 30% tej wartości, czyli finalny koszt zakupu tego modelu dla prywatnego użytkownika zamknie się w kwocie 82 600 zł!

Z kolei nowa cena Nissana LEAF Acenta 40kWh z ładowarką 6,6 kW, dostępnego dotąd za 157 700 zł, to jedynie 121 400 zł (uwzględniając dopłatę za lakier metalizowany). Po uzyskaniu przez klienta dofinansowania, zapłaci on de facto 84 980 zł brutto.

Warto pospieszyć się z decyzją, gdyż liczba samochodów w tej wyjątkowej ofercie jest ograniczona i dotyczy egzemplarzy z roku produkcji 2019.

Osoby fizyczne, które chcą uzyskać dofinansowanie, zgodnie z rozporządzeniem będą musiały osobiście złożyć wniosek o takie wsparcie, aczkolwiek dealerzy Nissana w całej Polsce służą klientom wsparciem w zakresie informacji na ten temat.

Należy podkreślić, że zmiana cennika nie powoduje obniżenia standardu oferowanego do tej pory wyposażenia. A jest ono bardzo bogate. W standardzie znajdziemy między innymi system nawigacji NissanConnect EV z 8-calowym ekranem dotykowym, obsługujący Apple CarPlay i Android Auto, automatyczną klimatyzację z timerem, światła do jazdy dziennej w technologii LED, inteligentny kluczyk I-Key i przycisk Start/Stop, aktywny tempomat oraz adaptacyjne światła drogowe.

W ramach pakietu rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i komfort jazdy LEAF Acenta oferuje m.in. następujące systemy: rozpoznawania znaków drogowych, ostrzegania o pojeździe w martwym polu, ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu, automatycznego hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, a także wspomagania ruszania na wzniesieniu. Niezwykle wygodną funkcją, szczególnie podczas jazdy po mieście, jest e-Pedal, który umożliwia przyspieszanie, hamowanie i zatrzymywanie samochodu przy użyciu wyłącznie jednego pedału.

W wyposażeniu standardowym znajduje się także pompa ciepła, która poprawia wydajność układu ogrzewania i wentylacji oraz obniża zużycie energii elektrycznej podczas korzystania z klimatyzacji.

Ponadto, Nissana LEAF Acenta można za dopłatą doposażyć w lakier perłowy lub metalizowany, pakiet zimowy z podgrzewaną kierownicą i fotelami, a także system kamer 360° oraz przednie i tylne czujniki parkowania Dzięki odpowiednio skalkulowanej cenie bazowej samochody wyposażone nawet we wszystkie te opcje także będą się mieściły w limicie cenowym ustanowionym w programie dopłat.

W ramach akcesoriów dodatkowych klient może nabyć ładowarkę naścienną WALLBOX w promocyjnej cenie 2 990 zł brutto.

Co niezwykle istotne, Nissan LEAF to nowoczesny, pełnowymiarowy rodzinny kompakt w klasie C, spełniający oczekiwania szerokiego grona klientów, poszukujących funkcjonalnego i komfortowego samochodu. Jego przestronne wnętrze zapewni wygodne podróżowanie nawet pięciu osobom, a bagażnik o pojemności 435 l pomieści wszystkie niezbędne przedmioty.

Zasięg elektrycznego Nissana LEAF 40 kWh to 270 km w cyklu mieszanym oraz 389 km w cyklu miejskim według nowego protokołu WLTP. Energię w akumulatorze można wygodnie uzupełnić za pośrednictwem szybkiej ładowarki CHAdeMO, półszybkiej ładowarki Type 2 lub ze zwykłego domowego gniazdka.

We współpracy z RCI Banque S.A. Nissan przygotował również ofertę finansową na 24 miesiące, umożliwiającą zakup tego ekologicznego samochodu na bardzo elastycznych warunkach. To klient decyduje o parametrach finansowych, tzn. ile wyniesie jego wpłata początkowa, jak również o częstotliwości i tym samym wysokości rat. Taki typ finansowania pozwala na wykorzystanie dofinasowania rządowego przez klienta w najkorzystniejszym dla niego momencie. Przykładowo klient wpłaca 20% ceny samochodu, a następnie decyduje się na 4 raty płatne co 6 miesięcy. To oznacza, że ma całe 6 miesięcy na dopełnienie wszelkich formalności uzyskania dofinasowania. Równie dobrze może zdecydować się na 3 raty płatne co 8 miesięcy bądź 2 raty płatne co 12 miesięcy.

Jak komentuje Dorota Pajączkowska, PR Manager Nissana w Polsce: „Dofinansowanie do zakupu elektrycznych aut dla klientów indywidualnych w Polsce to bardzo potrzebne i długo wyczekiwane rozwiązanie. Stanowi krok, który zachęci Polaków do zmiany środków transportu na te bardziej ekologiczne i ekonomiczne, ale również dające wiele przyjemności z jazdy. To jednocześnie wielka szansa dla Nissana LEAF, który oferuje nie tylko elektryczny napęd, ale także szereg nowoczesnych technologii i rozwiązań. A to wszystko w pełnowymiarowym samochodzie klasy C, teraz dostępnym w niezwykle atrakcyjnej cenie.

źródło: Nissan