Nieprzemijające życzenia

Znów nadeszły te dni, gdy zostawiamy za sobą codzienne troski, aby spędzić czas  z rodziną i znajomymi, świętować i zastanowić się nad mijającym rokiem. To wspaniały okres pełen radości, śmiechu, muzyki i magii. To także czas ofiarowywania, dlatego OMEGA zebrała kilka ciekawych pomysłów na prezenty. Jak opisalibyście swoją „wyjątkową osobę” – elegancka i towarzyska, poszukiwacz przygód? Niezależnie od tego, jaka jest ta osoba i jaki prowadzi styl życia, istnieje produkt OMEGA idealny dla niej. A najlepsze jest to, że te wspaniałe przedmioty będą przynosić radość długo po tym, jak okres świąteczny dobiegnie końca. Poświęćcie chwilę, aby się z nimi zapoznać. A OMEGA życzy wam Wesołych Świąt.

Globemaster Annual Calendar Limited Edition  
Mieszczący się w kopercie z platyny próby 950 Globemaster z limitowanej edycji,  o średnicy 41 mm, posiada karbowany pierścień lunety i poddaną piaskowaniu tarczę „Pie Pan” z platyny o próbie 950, inspirowaną pierwszym modelem Constellation z 1952 roku. Na tarczy umieszczone są nazwy miesięcy. Posiada wykonaną z 18-karatowego białego złota gwiazdę Constellation i logo OMEGI oraz wskazówki i napisy pokryte zieloną emalią. Po uważnym przyjrzeniu się można dostrzec celownik umieszczony na środku tarczy, który jest odniesieniem do długiej tradycji tworzenia zegarków przez firmę OMEGA. Z tyłu obudowy znajduje się wykonany z 18-karatowego białego złota medalion z wizerunkiem obserwatorium, pokryty zieloną emalią. Zegarek ma zielony skórzany pasek. Napędza go OMEGA Co-Axial Master Chronometer Annual Calendar Calibre 8923, wyposażony w rewolucyjną technologię antymagnetyczną.

Speedmaster Dark Side of the MoonSpeedmaster Dark Side of the Moon
Ten zgrabny sportowy zegarek oddaje cześć astronautom z Apollo 8, będącymi pierwszymi, którzy ujrzeli ciemną stronę Księżyca. Wyjątkowy model ma ceramiczną tarczę wykonaną z tlenku cyrkonu, z wyjątkowymi wskazówkami w stylu „Moonwatch” z 18-karatowego białego złota oraz dwoma ceramicznymi mniejszymi tarczami, umieszczonymi przy godzinach 3 i 9. Matowa skala tachymetru – najbardziej wyróżniający się element serii Speedmaster – wykonana jest z azotku chromu i znajduje się na wypolerowanej ceramicznej lunecie, która jest umieszczona na ceramicznej obudowie o średnicy 44,25 mm. Z tyłu szafirowej obudowy znajdują się słowa „Dark Side of the Moon” – to hołd oddany dziedzictwu tego modelu Speedmaster oraz jego wspaniałemu projektowi. Zegarek ma nylonowy pasek, a napędza go OMEGA Co-Axial calibre 9300.

Constellation Petite SecondeConstellation Petite Seconde
Constellation Petite Seconde to pierwszy na świecie zegarek z certyfikatem Master Chronometer stworzony specjalnie dla kobiet. Obok słynnych pazurków Constellation, nowy Petite Seconde ma perłową tarczę z 10 diamentowymi znacznikami godzin, umieszczonymi w uchwytach z 18-karatowego złota. Ciekawą nowością w tym wyjątkowym zegarku jest tarcza sekundowa, umieszczona przy godzinie 9 i zawierająca cztery diamentowe indeksy. Aby to zrównoważyć, OMEGA przesunęła okienko z datą na godzinę 6. Piękna z zewnątrz i rewolucyjna w środku tarcza sekundowa opiera się na innowacyjnym mechanizmie, w którym jeden z trybów posiada elastyczne ząbki, dzięki którym wskazówka obraca się bez żadnych drgań. Niemagnetyczne koło zostało stworzone z wykorzystaniem procesu LIGA, który polega na tworzeniu komponentów od początku, zajmując się jedną mikroskopijną sekcją w danej chwili. Wyjątkowe nowe ruchy Master Chronometer są widoczne przez szafirowy dekiel.

De Ville Ladymatic Co-Axial 34 mm
Gdy model z serii Ladymatic pojawił się po raz pierwszy w 1955 roku, stał się jednym z najważniejszych elementów damskiej mody. Sześć dekad później nadal posiada wszystkie elementy tego wyjątkowego stylu i elegancji. W tym modelu stalowa obudowa została wzbogacona o wypolerowaną metalową bransoletę  z pofalowanymi brzegami, wykonaną z 18-karatowego złota Sedna™ i stali. Złoto Sedna™ znajduje się także na wskazówkach oraz 11 diamentowych znacznikach. Na oprawce otaczającej perłową tarczę umieszczone są diamenty, a dodatkowy diament „Brilliant OMEGA cut” znajduje się na jej szczycie. W zegarku De Ville Ladymatic Co-Axial 34 mm dni wyświetlane są w okienku daty umieszczonym przy godzinie 3. Całość napędzana jest mechanizmem OMEGA Co-Axial kaliber 8520.

Biżuteria

Naszyjnik Ladymatic
Ponadczasowy, wyjątkowy i wygodny naszyjnik Ladymatic wykonano z 18-karatowego czerwonego złota i diamentów, przez co jest wyjątkowo kobiecy  i elegancki. Dzięki falującym wzorom na nowo interpretuje obudowę zegarka Ladymatic, dzięki czemu dobrze komponuje się z zegarkiem, od którego pochodzi jego nazwa. Diamenty i karaty: 64 diamenty. Całkowita waga 0,400 ct.

Ladymatic Naszyjnik