Największy dwupoziomowy penthouse w Mennica Residence sprzedany

ManagerOnline

Pomimo że budynek Mennica Residence zostanie oddany do użytku na jesieni 2017 roku, to już teraz największy apartament o łącznej powierzchni ponad 260 mkw. został sprzedany.

Deweloper nie ujawnia wartości transakcji. Ceny penthouse’ów pozostających w sprzedaży wahają się od 19 500 zł do 23 500 za mkw.

Sprzedaż penthouse’u na tak wczesnym etapie prac budowlanych sygnalizuje zmiany na rynku tego typu mieszkań. Co pozostaje priorytetowe w podejściu klientów, którzy szykują się do zakupu?

Wielu nabywców poszukujących apartamentów typu penthouse o powierzchni ok. 200 mkw. lub większych ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim bardzo niewiele tego rodzaju mieszkań powstaje, a mimo wąskiej oferty nikt nie chce godzić się na kompromisy przy zakupie nieruchomości. W tym segmencie musi być wszystko tak, jak sobie tego życzy klient.

Idealnie byłoby podejmować decyzję o zakupie każdego mieszkania, nie tylko penthouse’u, w chwili, kiedy można przekroczyć jego próg i zarówno obejrzeć wnętrze, jak i zobaczyć widok z okna. Moment, kiedy budynek jest już niemal wybudowany, oznacza jednak spore ryzyko niemałych dodatkowych kosztów związanych z adaptacją i aranżacją układu pomieszczeń  zgodną  z wyobrażeniami i marzeniami nabywców. Są to spore kwoty, które może zaoszczędzić i nabywca, i deweloper– komentuje Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej Mennicy Polskiej S.A.–Ale to tylko jeden bardzo dobry powód dokonania zakupu na etapie prac budowlanych. Liczba tego rodzaju apartamentów na rynku jest bardzo ograniczona, bo i sam produkt jest wyjątkowy i limitowany. Dziś wspomagamy wyobraźnię naszych klientów dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, wirtualnej rzeczywistości, możliwości wykonywania zdjęć w zasadzie z każdej wysokości czy tworzenia wirtualnych modeli filmowych. A to pozwala na podjęcie decyzji zdecydowanie wcześniej, niż byłoto jeszcze do niedawna możliwe.

Warto pamiętać, że rynek wtórny w tym przypadku nie jest alternatywą, ponieważ każdy nabywca przygotowuje wnętrze pod kątem indywidualnych potrzeb, dostosowując powierzchnię pod względem funkcjonalności i estetyki. A penthouse to naprawdę wyjątkowe mieszkanie, które musi dostarczać wyjątkowych emocji. Jest to miejska rezydencją, ekwiwalent domu z ogrodem, tyle tylko że oferujący cudowne miejskie widoki. Styl życia mieszkańców tego rodzaju apartamentu wymaga np. dostosowania liczby dostępnych miejsc parkingowych w garażu – dlatego 2 lub 3 wygodne miejsca postojowe to absolutne minimum.

Poczucie komfortu dostarcza nie tylko metraż penthouse’u, który często przekracza 200 mkw., czy ponadstandardowa trzymetrowa wysokość pomieszczeń. Niezbędne są atuty, za które klient płaci przecież niemałą cenę. Ważny jest taras lub ogród zimowy –ze względu na nasz klimat najlepiej, gdyby obie te dodatkowe powierzchnie występowały razem. A jeżeli już taras, to czemu nie trawiasty, na przykład własny dołek golfowy na tarasie? W przypadku penthouse’u „Sky is the limit” – komentuje Wybranowski.

Sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie inwestycji Mennica Residence została uruchomiona w marcu br. Aktualnie na 188 wszystkich mieszkań w ofercie znajduje się już tylko 46. Są to między innymi przestronne apartamenty zaprojektowane dla rodzin z dziećmi w rozmiarach od 100 do 145 mkw.

Przygotowujemy się w tej chwili do transakcji sprzedaży kolejnego penthouse’u. Niemniej szczegółów nie chciałbym jeszcze ujawniać – dodaje Sylwester Wybranowski.