Największe w Polsce spotkanie studentów z biznesem już 3 czerwca w Warszawie

3 czerwca w przestrzeniach PGE Narodowego odbędzie się ogólnopolski konkurs Enactus Poland. Będzie to przegląd najciekawszych innowacji społecznych i obiecujących startupów realizowanych przez utalentowanych studentów 12 polskich uczelni. Jury składające się z około 100 prezesów, członków zarządów, dyrektorów największych polskich i zagranicznych spółek oceni projekty i wybierze najlepsze.

– “Konkurs Enactus Poland to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego szefowie największych firm, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju, spotykają się ze zdolnymi i aktywnymi studentami, aby wspierać ich w tworzeniu innowacyjnych biznesów na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.” – mówi Sonia Zakrzewska, Country Leader Enactus Poland.

Enactus, czyli myśl globalnie działaj lokalnie

Enactus to międzynarodowa organizacja non-profit zrzeszająca ponad 1700 studentów w 36 krajach na całym świecie. Rewolucyjne aplikacje, energooszczędna technologia, nowe metody produkcji rolniczej, walka z wykluczeniem społecznym osób niepełnosprawnych, aktywizacja seniorów, czy inteligentne systemy zarządzania przestrzenią miejską, to tylko niektóre problemy z jakimi mierzą się studenci Enactus. Wspierani przez liderów biznesu oraz opiekunów naukowych wymyślają i realizują projekty biznesowe, mające na celu pomoc lokalnej społeczności w trzech aspektach: społecznym, ekologicznym i ekonomicznym. Tym samym przyczyniając się do poprawy warunków i standardu jej życia.

W Polsce działa obecnie 14 drużyn Enactus między innymi na takich uczelniach jak Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, czy Politechniki: Łódzka, Warszawska i Poznańska. W Enactus zaangażowani są tacy patroni jak Giełda Papierów Wartościowych, oraz firmy takie jak Grupa AXA, Polskie Linie Lotnicze LOT, PwC, LOTTE Wedel, czy Bank Gospodarstwa Krajowego. Enactus to platforma, dzięki której biznes poznaje i wspiera innowacyjne pomysły, oraz dociera do młodych talentów, co często skutkuje późniejszym zatrudnieniem ich w szeregach firmy.

Najważniejszy dzień w roku

W programie Enactus zwieńczeniem działalności w roku akademickim są krajowe konkursy. W Polsce w Warszawie odbędzie się 3 czerwca Enactus Poland National Competition 2019. Zakwalifikowane uczelnie będą miały możliwość zaprezentowania efektów swojej całorocznej pracy biznesowemu jury. Doświadczeni prezesi i dyrektorzy firm ocenią projekty i przekażą studentom informację zwrotną. Na koniec dnia ogłoszone zostaną wyniki głosowania jurorów i wybrana najlepsza reprezentacja studencka. Weźmie ona udział w światowym finale, czyli konkursie Enactus World Cup w Londynie. Konkursy Enactus World Cup to wydarzenia, które gromadzą ponad 4000 osób, światowych liderów biznesu, przedsiębiorczych studentów oraz naukowców z całego świata.

Organizatorem programu Enactus w Polsce od 2009 roku jest firma doradcza BIGRAM. Udział w tegorocznej edycji wydarzenia zapowiedzieli m.in.:

——————————————–

Termin wydarzenia:  03.06.2019, godz. 10.00-17.30
Lokalizacja: Stadion PGE Narodowy
Organizator w Polsce: BIGRAM
Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Sponsorzy Gold: Polskie Linie Lotnicze LOT, PwC Polska,
Silver Supporter: Bank Gospodarstwa Krajowego, Groupe Renault, LOTTE Wedel
Patron medialny: Grupa Wirtualna Polska
Patron prawny: GIDE
Wstęp wolny, więcej szczegółów pod numerem : 48 605 550 819 lub  sonia.zakrzewska@bigram.pl
Więcej o Enactus na: www.enactus.pl