Modele Audi Q5 i Audi Q7 w ofercie specjalnej Audi Business Edition

Audi Q5 należy do najczęściej kupowanych na europejskich rynkach SUV-ów w segmencie pojazdów klasy średniej premium, a Audi Q7 zachwyca swoją stylistyką, rozwiązaniami technicznymi i komfortem. Teraz obydwa modele dostępne są w ofercie specjalnej Audi Business Edition, z czteroletnią gwarancją oraz w leasingu 104%.

Audi Q5 Business Edition

Audi Q5 łączy w sobie sportowy charakter z walorami użytkowymi i oferuje bogatą gamę systemów infotainment i wsparcia kierowcy. Centrum obsługi jest konwencjonalna tablica rozdzielcza z umiejscowionym pośrodku systemem informacji. Topową wersją systemu jest kokpit cyfrowy Audi virtual cockpit plus – wysokiej rozdzielczości wyświetlacz cyfrowy o przekątnej 12,3 cala, z trzema widokami do wyboru. Kierowca steruje trybami widoku za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy. Opcjonalnie dostępny jest też wyświetlacz danych na szybie na wprost wzroku kierowcy – head-up display. Elementem wyposażenia standardowego Audi Q5 jest centralny wyświetlacz dotykowy MMI o przekątnej 10,1 cala. Struktura menu z płaską hierarchią ułatwia jego obsługę. Wyszukiwanie bazuje na wprowadzaniu dowolnego tekstu. Alternatywnie, kierowca może wpisywać litery lub cyfry palcem albo używać głosowego systemu dialogowego, który rozumie wiele zwrotów z języka potocznego. W połączeniu z MMI Navigation plus, w systemie infotainment znajdziemy też Audi connect Navigation & Infotainment. Wtedy obsługa głosowa może także wykorzystywać informacje pozyskiwane z chmury, stając się w ten sposób jeszcze bardziej elastyczną w użytkowaniu.

Usługi online Audi connect pozwalają na ścisłe skomunikowanie Audi Q5 z Internetem i z infrastrukturą uliczną. Nawigacja oferuje wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne Google Earth, informacje o płynności ruchu ulicznego z dokładnością do pasa ruchu oraz prognozy dotyczące zmian natężenia ruchu. Radio cyfrowe DAB+ to element wyposażenia standardowego. Wiele indywidualnych ustawień – od często wybieranych celów nawigacji, przez ustawienia foteli, aż po preferowaną temperaturę w klimatyzacji – można zapisać w sześciu profilach użytkownika. Dane są zapisywane w chmurze w portalu klienckim myAudi i dostępne stamtąd dla każdego uprawnionego użytkownika i to w każdym odpowiednio wyposażonym modelu Audi.

Q5 oferuje bogaty zestaw systemów wsparcia. W standardzie znajdziemy system ochrony bezpieczeństwa pasażerów Audi pre sense city. Pomaga on uniknąć kolizji z innymi uczestnikami ruchu ulicznego lub zmniejszyć ich skutki. Bezpieczeństwo zwiększają także systemy opcjonalne – asystent skrętu, asystent unikania kolizji i ostrzeżenie przed wysiadaniem. Adaptacyjny asystent jazdy na długich odcinkach może przejąć od kierowcy większość czynności związanych z przyspieszaniem, hamowaniem i utrzymywaniem pojazdu na danym pasie ruchu. Natomiast predyktywny asystent wydajności wspiera kierowcę w prospektywnym stylu jazdy i obniża zużycie paliwa.

Oferta Business Edition dotyczy modeli Q5 oraz Q5 Sportback w wersji silnikowej 40 TDI quattro S tronic, w linii wyposażenia advanced lub S line. By móc skorzystać z tej doskonałej oferty, wystarczy doposażyć samochód dowolnymi opcjami wyposażenia dodatkowego o minimalnej wartości 30 000 zł. Co ważne, klienci mogą wybierać spośród pełnego zakresu wyposażenia dodatkowego – oferta Business Edition nie narzuca w tym względzie jakichkolwiek ograniczeń, a lista możliwości mieszczących się w powyższej wartości jest długa. Dzięki temu, przykładowo cena Q5 advanced 40 TDI quattro S tronic doposażonego w aż trzy pakiety promocyjne wyposażenia dodatkowego: Comfort, Technology i Exterieur, wynosi zaledwie 213 872 zł.

Audi Q7 Business Edition

Audi Q7 to definicja doskonałych wrażeń z jazdy, którą zapewnia napęd na cztery koła quattro, innowacyjna technologia oświetlenia i imponująca przestronność wnętrza. Progresywne akcenty stylistyczne nadają temu luksusowemu SUV-owi jeszcze bardziej niepowtarzalny charakter. Audi Q7 prezentuje progresywną stylistykę rodziny Q i oprócz przestronności oferuje też wysoką dynamikę i doskonały komfort. Technika mild-hybrid, cyfrowa koncepcja obsługi oraz opcjonalne reflektory diodowe HD Matrix z światłem laserowym Audi, to tylko niektóre z zastosowanych w nim nowoczesnych rozwiązań technicznych. Ponadto opcjonalnie dostępny jest w tym modelu elektromechaniczny system aktywnej stabilizacji przechyłu. Amortyzatory z możliwością regulacji stopnia tłumienia redukują ruchy nadwozia na nierównych nawierzchniach, o ile samochód jedzie prosto. Podczas jazdy sportowej, ich praca skupia się na optymalnej kompensacji przechyłu – tendencja samochodu do pochylania się w zakręcie jest tu znacznie zredukowana. Również opcjonalnie dostępny jest układ czterech kół skrętnych. Przy niskich prędkościach koła tylne skręcają o maksymalnie 5 stopni w kierunku przeciwnym do kąta skrętu kół przednich, wpływając w ten sposób na większą zwrotność pojazdu. Podczas jazdy po autostradzie te same koła skręcają w kierunku tym samym co koła przednie, zwiększając stabilność auta.

Dzięki połączeniu tych zaawansowanych technicznie układów, Audi Q7 jest niezwykle precyzyjne i łatwe w manewrowaniu oraz zwrotne w ruchu miejskim i na ostrych zakrętach. Natomiast na drogach szybkiego ruchu prezentuje oblicze nadzwyczaj komfortowego i niezawodnego długodystansowego SUV-a, zwłaszcza w połączeniu z adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym. Pozwala ono na regulację wysokości zawieszenia i wraz ze standardowym napędem na cztery koła quattro przygotowuje Audi Q7 do jazdy w terenie, po nieutwardzonych drogach. Odpowiedni tryb „offroad” ustawiany jest w systemie wyboru dynamiki jazdy Audi drive select. W systemie tym ustawić można w sumie siedem różnych trybów jazdy. Zawieszenie pneumatyczne jest standardem w siedmiomiejscowej wersji Q7. W opcjonalnej linii S line znaleźć można nieco twardsze, sportowe zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension sport, obniżające karoserię podczas jazdy o 15 mm.

Wszystkie jednostki napędowe Audi Q7 współpracują z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów tiptronic i ze stałym napędem na cztery koła quattro.

Oferta Business Edition dotyczy modelu Q7 z silnikiem 50 TDI quattro tiptronic w wersji S line z wyposażeniem dodatkowym o minimalnej wartości 39 000 zł. Cena takiej wersji specjalnej rozpoczyna się już od 337 428 złotych. Przykładowa specyfikacja Q7 w ofercie Business Edition może zawierać w tej cenie np. rozbudowane pakiety wyposażenia dodatkowego Comfort i Technology. Podobnie jak w przypadku modeli Q5/Q5 Sportback, klienci mają możliwość wybierać spośród pełnego oferowanego zakresu wyposażenia dodatkowego – oferta Business Edition pozwala w tym względzie na pełną dowolność.

Audi Q5 i Audi Q7 w ofercie specjalnej Business Edition, dostępne są od ręki w salonach dealerskich marki Audi. Na każdy z nich otrzymać można również indywidualną ofertę. Wystarczy udać się do salonu dealerskiego lub wypełnić specjalny formularz na stronie Business Edition > Audi Polska | Przewaga dzięki technice.