Miejskie Toyoty w atrakcyjnych kolorach

Miejskie samochody Toyoty z roku modelowego 2023 zyskują zupełnie nowy odcień karoserii. Zarówno Yaris hatchback jak i miejski SUV Yaris Cross otrzymują specjalny lakier Spicy Orange, dostępny dla wybranych wersji wyposażenia. W obu autach wyrazisty pomarańczowy kolor tworzy dwukolorową kompozycję z czarnym dachem pokrytym lakierem Eclipse Black.

Nowy metalizowany lakier Spicy Orange wzbogaci gamę dwukolorowych kompozycji oferowanych bez dopłaty dla Yarisa 2023 w wersji Selection Style oraz Yarisa Cross 2023 w odmianie Adventure. Można go zamówić za dopłatą także przy zakupie Yarisa Cross Executive z pakietem Smart.

Yaris Selection Style w kolorze Spicy Orange

Selection Style to jedna z dwóch najwyższych wersji wyposażenia Yarisa, obok dynamicznej konfiguracji GR SPORT. W Yarisie 2023 specjalnie dla niej zarezerwowane są dwa lakiery – Spicy Orange i czerwony Tokyo Fusion. Do wyboru są także dwa inne dwukolorowe malowania – z lakierem Platinum Pearl White i Imperial Red.

Obok dwukolorowego nadwozia wersję tę wyróżniają czarne, 17-calowe felgi aluminiowe, światła przeciwmgielne LED, tapicerka z elementami skóry, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne i elektryczne lusterka zewnętrzne. Yaris w tej wersji otrzymuje także inteligentny kluczyk, system multimedialny nowej generacji Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym HD 9 cali i bezprzewodowym połączeniem z Apple CarPlay® i Android Auto™, a także nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa Toyota Safety Sense 2.5 należą do standardowego wyposażenia Yarisa we wszystkich wersjach.

Yaris 2023 Selection Style daje duże możliwości wyboru odpowiedniego napędu. Może otrzymać dynamiczny silnik benzynowy 1.5 o mocy 125 KM oraz 6-stopniową manualną skrzynię biegów. W tej konfiguracji auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w jedyne 9 sekund i zużywa średnio od 5,2 l/100 km. Alternatywą jest ten sam silnik z automatyczną bezstopniową skrzynią bezstopniową Multidrive S, który osiąga 100 km/h w 10,2 s, a jego średnie zużycie paliwa wynosi od 5,3 l/100 km. Najoszczędniejszą opcją jest napęd hybrydowy z silnikiem 1.5 i automatyczną przekładnią o mocy 116 KM, który do 100 km/h rozpędza się w 9,7 s. Hybrydowy Yaris potrzebuje średnio od 3,8 l/100 km paliwa.

Yaris 2023 Selection Style kosztuje od 88 900 zł lub od 1 005 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE. Jego wyposażenie można rozbudować o szklany dach panoramiczny w pakiecie Skyview oraz o pakiet Smart.

Pomarańczowy Yaris Cross Adventure

Yaris Cross Adventure z roku modelowego 2023 daje do wyboru aż 9 dwukolorowych kompozycji z czarnym dachem. Wszystkie oferowane są bez dopłaty. Kombinacja Spicy Orange i Eclipse Black to najnowszy dodatek do tej bogatej palety, którą uzupełniają specjalne ciemnoszare koła aluminiowe 18 cali.

Adventure to więcej niż wersja wyposażenia. Najwyższa konfiguracja w cenniku Yarisa Cross podkreśla jego charakter jako prawdziwego SUV-a, który powstał z myślą zarówno o jeździe po asfalcie, jak i po nieutwardzonych drogach. Yaris Cross Adventure jest dostępny wyłącznie z układem hybrydowym o mocy 116 KM, napędzającym przednią oś lub cztery koła (AWD-i). Wersja AWD-i standardowo otrzymuje systemy off-road – selektor trybów jazdy w terenie, Trail Mode i system wspomagający zjazd ze wzniesienia.

Crossovera w wersji Adventure można rozpoznać po osłonie przedniego i tylnego zderzaka, relingach dachowych, czarnej podsufitce i specjalnej tapicerce z elementami skóry i złotymi przeszyciami. Auto otrzymało nowy system multimedialny Toyota Smart Connect z 9-calowym kolorowym ekranem dotykowym Full HD oraz łączącym się bezprzewodowo Apple CarPlay® i Android Auto™. Samochód dysponuje także nawigacją Connected z mapami online i 4-letnią transmisją danych w cenie oraz pełnym pakietem systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense 2.5.

Yaris Cross z roku modelowego 2023 w najwyższej wersji Adventure jest oferowany za 128 000 zł lub od 1 529 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE. Można go doposażyć w dach panoramiczny z ręcznie sterowaną roletą w pakiecie Skyview oraz w pakiet VIP zawierający wyświetlacz HUD na przedniej szybie, światła matrycowe LED z systemem adaptacyjnych świateł drogowych (AHS), automatycznie regulowane światła główne i elektryczne drzwi bagażnika otwierane bezdotykowo.