Mężczyźni w sieci wydają znacznie więcej niż kobiety

ManagerOnline
Badania dla paysafecard dowodzą, że mężczyźni w ciągu roku wydają w Internecie ponad 2100 euro, podczas gdy kobiety w tym samym czasie zaledwie około 1330 euro.

Zwiększone predyspozycje mężczyzn do zakupów w sieci potwierdzają również badania przeprowadzone przez agencję Gemius Polska. Wynika z nich, że prawie połowa badanych mężczyzn (47 proc.) , którzy korzystają z Internetu dokonuje zakupów online, a aż 28 proc. z nich deklaruje, że w ciągu roku zwiększy wydatki na zakupy w sieci.

Dodatkowo, według badań paysafecard, miesięczna kwota wydawana przez mężczyzn w internecie wynosi około 174 euro , w porównaniu do 109 euro wydawanych przez kobiety. Najwięcej wydają osoby w przedziale wiekowym 60-69 lat, bo niemal 173 euro w ciągu miesiąca.

Respondenci – biorący udział w badaniu przeprowadzonym dla paysafecard – wskazali, że podczas dokonywanych płatności największe znaczenia mają dla nich takie kwestie, jak ochrona danych osobowych (86,6 proc.), brak dodatkowych opłat (68 proc.), kontrola wydawanych środków (53,8 proc.), wygoda (53 proc.), a także szybkość transakcji (52,2 proc.).

– W dobie wysoko rozwiniętych usług elektronicznych kwestie płatności internetowych również nabierają nowego znaczenia. Wpływa na to przede wszystkim możliwość wyboru różnych metod zapłaty za dobra dostępne w sieci, spośród których klienci muszą wybrać najlepsze dla siebie. Decydującym czynnikiem w tym wypadku są kwestie bezpieczeństwa – potencjalne zagrożenia takie, jak kradzież pieniędzy z konta lub wyciek danych osobowych sprawiają, że e-konsumenci coraz częściej decydują się na skorzystanie z wygodnych i bezpiecznych PIN-ów paysafecard, które umożliwiają dokonanie płatności bez posiadania konta bankowego czy karty kredytowej, gwarantując najwyższy poziom ochrony – mówi Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.

Aktualne badania paysafecard wykazały ponadto, że aż 27,4 proc. ankietowanych w wieku od 16 do 69 lat bierze czynny udział w turniejach elektronicznych rozgrywek. Taką aktywność częściej podejmują mężczyźni: 34,3 proc. oraz osoby w wieku 16-29 lat: 37,7 proc. badanych.