Klasa X dla GOPR

Mercedes-Benz Vans zasilił Fundację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) kolejnym samochodem. Od teraz może ona korzystać do celów szkoleniowych z najnowszego pikapa – Klasy X.​

Bezpieczeństwo, bez względu, czy w górach czy na drodze – to podstawa. Z tą myślą Fundacja GOPR i Mercedes Benz rozwijają współpracę już kolejny rok.

Głównym celem Fundacji jest prowadzenie działań prewencyjnych, opartych na budowaniu świadomości społecznej, jak również rozwoju edukacji w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich.

– Misją Fundacji GOPR jest budowanie świadomości istnienia zagrożeń oraz umiejętności minimalizowania skutków ich wystąpienia. Ogromnie się cieszę i jestem jednocześnie niezwykle dumny, że u swego boku podczas wyruszania w drogę ku tak ważnej dla nas misji, mamy godnego zaufania oraz niezawodnego Partnera, jakim jest Mercedes–Benz! – mówi Marcin Kądziołka, prezes Fundacji GOPR.

Mercedes-Benz Vans zawiązał współpracę z Fundacją GOPR na początku 2017 r. Wtedy to przekazał do użytkowania pierwsze auto – osobowego Vito Tourer w wersji 4×4. Zapewnia on sprawny i bezpieczny transport grupy ratowników oraz wymaganego sprzętu edukacyjnego, docierając nie tylko do miast, ale również do wymagających użycia napędu 4×4 oddalonych od cywilizacji miejsc, w których prowadzone są górskie imprezy plenerowe.

Rok po rozpoczęciu współpracy do Fundacji GOPR trafia kolejne auto, tym razem jest to najnowszy model, Klasa X, obecny na rynku zaledwie od kilku miesięcy. Klasa X jest pierwszym seryjnie produkowanym pikapem z gwiazdą na masce. Wyróżnia się m.in. największą na rynku ilością systemów bezpieczeństwa aktywnego.

– Wierzymy, że Klasa X idealnie wkomponuje się w działania Fundacji GOPR. Ma ku temy wszelkie predyspozycje – jest samochodem osobowo-użytkowym z wygodną przestrzenią ładunkową, na której można przewozić np. sprzęt ratowniczy. Do tego ma wyświenite walory jezdne w trudnym terenie, co może się okazać przydatne np. w górach, poza drogami utwardzonymi. – mówi Piotr Wójcik, manager ds komunikacji marketingowej w Mercedes-Benz Vans.

Klasa X, która jeździ w w Fundacji GOPR, jest modelem oznaczonym symbolem 250d 4MATIC, wyposażonym w silnik wysokoprężny o pojemności 2,3 l i mocy 190 KM.

Więcej na: http://www.media.daimler.pl/klasa-x-rozpoczyna-suzbe-w-fundacji-gopr