Maserati GranCabrio – Nowy spyder spod znaku Trójzębu

Maserati przedstawia nowe GranCabrio, najnowsze dzieło włoskiej marki, przeznaczone dla entuzjastów, którzy cenią najwyższy poziom komfortu i stylu. GranCabrio to otwarta, a przy tym równie elegancka wersja bliźniaczego coupé, wielokrotnie nagradzanego GranTurismo.

W chwili premiery Maserati GranCabrio jest dostępne w wariancie Trofeo, z 6-cylindrowym spalinowym motorem Nettuno – 3,0-litrową jednostką biturbo o mocy 542 KM, która w gamie Trójzębu służy jako niepowtarzalne, gromkie serce samochodów o najwyższych osiągach.

Niezwykła wydajność silnika Nettuno – najmocniejszego, jaki kiedykolwiek zbudowano dla Maserati GranTurismo – na pokładzie GranCabrio łączy się nie tylko z autentycznym, optymalnym komfortem na długich dystansach, ale i wrażeniami z jazdy pod gołym niebem. Tym samym pozwala w pełni korzystać z uroków podróżowania oraz unikalnych cech samochodu, który jest wyjątkowy pod każdym względem.

Nowy kabriolet z Trójzębem jest w 100% produkowany we Włoszech i podąża śladami GranTurismo, jako nowa, urzekająca wersja samochodu klasy GT w najdoskonalszym wydaniu, bez poświęcania luksusu, osiągów, komfortu jazdy i sportowego charakteru.

Dach wykonano z tkaniny – sprawia to, że po schowaniu zajmuje minimum miejsca w bagażniku. Jego automatyczne składanie trwa zaledwie 14 sekund i może odbywać się również podczas jazdy, z prędkością do 50 km/h. Kabina zapewnia wygodną przestrzeń dla czterech osób. Nowy spyder idealnie nadaje się zatem do podróżowania samotnie lub w towarzystwie – z wiatrem we włosach, delektując się wszystkimi emocjami związanymi z wyjątkową jazdą i oddychając najbardziej autentycznym włoskim stylem.

Elegancja Maserati GranCabrio staje się jeszcze bardziej namacalna, gdy miękki dach jest złożony, a do wnętrza dobiega donośny pomruk silnika. Niezrównane uczucie scalenia z drogą i krajobrazem może zapewnić jedynie wersja spyder samochodu, który jest bohaterem historii sukcesów trwających od ponad 60 lat. Pierwszy sportowy wóz Maserati przeznaczony na otwarte drogi z nadwoziem kabriolet – 3500 GT – został zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie w 1959 r.

Najnowszy model Maserati to luksusowy samochód, który w nowej, otwartej odsłonie akcentuje typowe dla włoskiej marki stylistyczne detale oraz doskonałe materiały. Cel: jeszcze intensywniejsze doświadczenie wszechogarniającej przyjemności z jazdy, w całkowitej harmonii i fuzji z otoczeniem, z duchem podróżowania charakterystycznym dla nabywcy GranCabrio

Dbałość o design i zamiłowanie do ekskluzywnych detali nie rzutują na osiągi ani na frajdę za kierownicą. Podobnie technologia – to znak rozpoznawczy i przełomowy czynnik, zapewniający najlepsze usługi informacyjno-rozrywkowe oraz systemy wspomagające kierowcę. Efekt: bezpieczeństwo i rozrywka za kierownicą samochodu, który nie uznaje żadnych kompromisów. Oto idealny towarzysz niekończących się podróży, charakteryzujących się optymalną równowagą pomiędzy estetyką a okazałą funkcjonalnością.

„Wrażenia z jazdy na świeżym powietrzu” potęguje niezwykły komfort termiczny i akustyczny. To zasługa miękkiego dachu dostępnego w pięciu kolorach. Można go obsługiwać z poziomu centralnego wyświetlacza, za pomocą panelu dotykowego, zapewniającego pełną kontrolę i całkowitą autonomię.

W trosce o miłośników jazdy pod gołym niebem Maserati pomyślało o wszystkim; GranCabrio jest standardowo wyposażone w innowacyjny układ ogrzewania karku, który dostarcza ciepłe powietrze do okolic szyi kierowcy i pasażera z przodu, z trzema poziomami intensywności do wyboru.

Jednym z opcjonalnych dodatków jest ręcznie składana osłona przeciwwiatrowa, której można używać przy dwóch osobach na pokładzie. Po zamontowaniu ogranicza ona powstawanie turbulencji w kabinie i pozwala cieszyć się najlepszą aerodynamiką samochodu.

Nowe GranCabrio, stworzone równolegle z GranTurismo, stanowi rezultat spotkania nienagannej efektywności z naturalnym pięknem samochodu, który mimo upływu czasu pozostał wierny swojej tożsamości: jako monarcha stylu modeńskiej marki, z jego klasycznymi proporcjami, a jednocześnie strażnik topowej w klasie mechaniki oraz najnowszych technologii. Szlachetne wnętrza reprezentują charakterystyczne rzemiosło produktów włoskiej firmy, podkreślając typową „równowagę przeciwieństw” oraz odważny, współczesny luksus – zgodnie z najlepszą tradycją kultowych samochodów Trójzębu