MANAGER w skrócie – Prywatna sieć Trumpa

To, że były prezydent USA Donald Trump obraził się na media społecznościowe, wiadomo. I dlatego zapowiedział budowanie alternatywy dla Twittera, która ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. Inwestorzy najwyraźniej widzą w projekcie dobrą okazję biznesową.

Trump może liczyć na miliard dolarów, co ogłosiła Trump Media & Technology Group (TMTG), założona przez polityka i partnerską firmę Digital World. W komunikacie nie podano dokładnie, kim są inwestorzy stojący za miliardem dolarów. Pieniądze zostaną dodane do 293 milionów dolarów, które Digital World zarobił już we wrześniu, kiedy to wszedł na giełdę.

Trump został zablokowany na głównych platformach internetowych, takich jak Facebook, Twitter i Youtube, po szturmie na Kapitol 6 stycznia 2021 roku. 75-latek ogłosił własną platformę jako alternatywę dla „tyranii” wielkich korporacji technologicznych. Będzie działać pod nazwą „Truth Social” i ruszy na początku przyszłego roku.

Digital World Acquisition Corp. to tak zwana spółka akwizycyjna specjalnego przeznaczenia, czyli wydmuszka, która jest już przedmiotem obrotu na giełdzie. Korzystanie z takich wehikułów giełdowych to coraz popularniejszy sposób wejścia na Wall Street.