LEXUS UX 300e z nową baterią i większym zasięgiem

W salonach Lexusa debiutuje Lexus UX 300e w nowej odsłonie. Największą zmianą w modelu jest nowa bateria, która w cyklu WLTP pozwala na przejechanie 450 km – to dystans o 40% większy niż w dotychczasowym modelu.

Ponadto zgodnie z koncepcją „Lexus Electrified” dostrojono pracę układu zawieszenie oraz układu kierowniczego, a także dopracowano konstrukcję nadwozia. We wnętrzu wprowadzono te same zmiany, które otrzymały wersje hybrydowa UX 250h oraz benzynowa UX 200, czyli przeprojektowaną deskę rozdzielczą z większymi ekranami nowego systemu multimediów i nawigacją w chmurze.

Rozszerzono też paletę lakierów UX-a 300e o wariant Sonic Platinum, wykonany przy pomocy technologii sonicznego nakładania lakierów Lexusa. Wnętrze można zamówić w nowej kolorystyce Hazel, która dostępna jest z tapicerką z tkaniny oraz ze skóry naturalnej. Perforowana tapicerka skórzana ma nowe przeszycie Kagome inspirowane tradycyjnym japońskim splotem koszykowym, a tekstura deski rozdzielczej ma wygląd tradycyjnego japońskiego papieru Washi.

Lexus UX 300e z większym zasięgiem

Lexus UX 300e z roku modelowego 2023 otrzymał nową, większą baterię litowo-jonową o pojemności 72,8 kWh, która zastąpiła baterię o pojemności 54,3 kWh. Auto ma kompaktowy silnik elektryczny, który napędza przednie koła, a także odzyskuje energię podczas toczenia i hamowania. Jego moc wynosi 150 kW (204 KM), a maksymalny moment obrotowy to 300 Nm, co pozwala na płynne przyspieszane.

Dzięki nowej baterii zasięg auta wzrósł nawet o 40%. Wersje z kołami o średnicy 17 cali mogą pokonać do 450 km w cyklu mieszanym zgodnie z normą WLTP, a w przypadku samochodów z 18-calowymi felgami zasięg wynosi do 440 km.

Nowy UX 300e został też dopracowany pod kątem aerodynamiki. Płyty ochronne pod podwoziem zostały powiększone i mają zdecydowanie większe rozmiary niż w wersjach benzynowej i hybrydowej, a powierzchnia baterii od spodu jest płaska i gładka, dzięki czemu powietrze opływa podwozie bez zakłóceń.

Lexus UX 300e w Polsce od 262 900 zł

Klienci mogą już zamawiać udoskonalonego Lexusa UX 300e w polskich salonach. Auto jest dostępne w 10 wariantach kolorystycznych, w tym w czterech lakierach wykonanych w technologii sonicznego nakładania (Sonic Quartz, Sonic Grey, Sonic Titanium oraz Sonic Platinium), do wyboru są też cztery kolorystyki tapicerki wnętrza. UX 300e oferowany jest w czterech wersjach wyposażenia: Pure (262 900 zł), Business (272 900zł), Prestige (292 900 zł) oraz Omotenashi (317 900 zł).