LEXUS LBX w salonach już w marcu

Nowy crossover Lexus LBX zadebiutuje w salonach marki w połowie marca. Z tej okazji do gamy modelu dołącza wersja podstawowa w wyjątkowej cenie od 139 900 zł, z atrakcyjnym finansowaniem od 900 zł netto miesięcznie w programie Najmu KINTO ONE. Auto otrzymuje specjalną ofertę, z rabatami na najbardziej popularne konfiguracje sięgającymi 20 000 zł. Dni Otwarte nowego modelu odbędą się w kwietniu tego roku.

Bogate wyposażenie i jakość premium już od 139 900 zł

Miejski crossover LBX otwiera gamę modelową marki skoncentrowanej na luksusowym stylu życia. Nowy model już w podstawowej wersji ma wszystkie cechy Lexusa – oszczędny i niezawodny napęd hybrydowy, zapewniający niskie koszty użytkowania, bogate wyposażenie oraz wnętrze premium naszpikowane technologiami i wykończone materiałami wysokiej klasy.

Samochód zwraca uwagę stylistyką i muskularnym, kompaktowym nadwoziem oraz przestronną, dobrze wygłuszoną kabiną. Nowy, 136-konny napęd hybrydowy 1.5 ma w standardzie automatyczną przekładnię o wybitnej niezawodności i świetnej charakterystyce pracy w miejskich warunkach.

Podstawowa wersja LBX-a oferuje najnowocześniejsze technologie Lexusa, w tym elektroniczne klamki, aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości, system multimedialny Lexus Link Connect z 9,8-calowym wyświetlaczem i nawigacją w chmurze, przednie reflektory Full LED L-Shape oraz najnowszy pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + 3.

Auto można zamówić w bardzo atrakcyjnej cenie już za 139 000 zł oraz skorzystać z finansowania KINTO ONE z niską ratą – od 900 zł netto miesięcznie w Najmie KINTO ONE lub od 990 zł netto miesięcznie w Leasingu KINTO ONE.

Lexus LBX, captured on 29.11.2023 in Valencia, Spain. Photo: Daniel Reinhardt for LEXUS

Lexus LBX Comfort od 146 900 zł

W nowej ofercie atrakcyjnymi rabatami zostały objęte także pakiety zapewniające większy komfort i bezpieczeństwo podróży. Wystarczy dopłata 7000 zł za pakiet Comfort, by auto zyskało podgrzewane przednie fotele, elektryczną regulację podparcia lędźwiowego fotela kierowcy, porty USB z przodu i z tyłu, czujniki parkowania z funkcją automatycznego zatrzymania, inteligentny kluczyk czy ładowarkę indukcyjną telefonu. Lexus LBX Comfort kosztuje teraz od 146 900 zł. Miesięczna rata w programie Najem KINTO ONE wynosi od 1000 zł netto, zaś w Leasingu KINTO ONE od 1090 zł netto*.

Wybór pakietu Safety wyniesie na jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwo jazdy i manewrów za sprawą poszerzonego zestawu sześciu systemów bezpieczeństwa czynnego, zawierającego m.in. system zapobiegający otwarciu drzwi w razie ryzyka kolizji (SEA), oraz takich udogodnień jak wewnętrzne i zewnętrzne lusterko elektrochromatyczne czy spryskiwacz kamery cofania. Lexus LBX z pakietami Comfort i Safety jest dostępny w zakupie od 166 900 zł, w Najmie KINTO ONE od 1050 zł netto lub w Leasingu KINTO ONE od 1150 zł netto*.

Lexus LBX, captured on 29.11.2023 in Valencia, Spain. Photo: Daniel Reinhardt for LEXUS

Cztery „atmosfery” i napęd AWD-i

W gamie modelu LBX oprócz podstawowej wersji oferowane są cztery tematyczne „atmosfery”, stworzone z myślą o różnych odbiorcach. Wersje Elegant i Relax dają poczucie ekskluzywności, a odmiany Emotion i Cool mają bardziej dynamiczny i sportowy charakter. Każda z nich dostępna jest z napędem na przód lub z inteligentnym napędem na cztery koła E-FOUR. Do wyboru jest także 17 wariantów kolorystycznych – dziewięć lakierów oraz osiem dwukolorowych malowań nadwozia z czarnym, kontrastującym dachem.

Bogatsze wyposażenie „atmosfer” Elegant i Emotion

Stylowe „atmosfery” Elegant i Emotion wyróżniają się 18-calowymi felgami o charakterystycznych wykończeniach, fotelami typu Sporty, wysokiej klasy tapicerką ze skóry syntetycznej oraz wieloma udogodnieniami na poziomie samochodów premium. Wybierając pakiet Tech, można je wzbogacić m.in. o 12,3-calowy wirtualny kokpit, elektrycznie otwieraną i zamykaną klapę bagażnika oraz system nanoe™ X. W nowej ofercie wersje Elegant i Emotion z tym pakietem zostały objęte rabatem w wysokości 20 000 zł. LBX Elegant Tech kosztuje teraz od 162 900 zł, zaś odmiana Emotion Tech z dwukolorowym nadwoziem od 166 900 zł.

Luksusowe wersje Relax oraz Cool w niższych cenach

Wersje Relax i Cool to najlepiej wyposażone auta w gamie LBX. Luksusowy charakter podkreśla oświetlenie ambientowe w 50 barwach oraz unikalne materiały we wnętrzu, niespotykane do tej pory w segmencie miejskich crossoverów. W wersji Relax znajdziemy tapicerkę z naturalnej skóry półanilinowej w kolorach Black lub Saddle Tan oraz 18-calowe felgi z połyskiem. Odmiana Cool otrzymała zamsz Ultrasuede w kolorystyce Black & Dark Grey z przeszyciami Copper, dwukolorowe nadwozie (osiem wariantów do wyboru), przyciemniane tylne szyby oraz maszynowo wykończone 18-calowe felgi aluminiowe.

W nowej ofercie LBX Relax kosztuje od 175 900 zł, zaś dynamiczny LBX Cool od 179 900 zł. Można je wzbogacić o pakiet Premium zawierający m.in. adaptacyjne reflektory Full LED L-Shape (AHS), oraz pakiet Advanced z takimi technologiami jak 13-głośnikowy system audio klasy premium Mark Levinson, kolorowy wyświetlacz HUD na przedniej szybie czy haptyczne przyciski na kierownicy.

CENNIK LEXUSA LBX