Lexmark wchodzi na rynek małych i średnich przedsiębiorstw oferując linię produktów „Two-Series”

Drukarki jedno- i wielofunkcyjne z linii „Two Series” oferują prostą obsługę i przystępność cenową.

Firma Lexmark, globalny lider rozwiązań w przetwarzaniu obrazów, ogłosiła, że poszerza obszar swoich działań dzięki nowej linii drukarek przeznaczonych dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Linię „Two Series” zaprojektowano dla grup roboczych i mikroprzedsiębiorstw, którym zależy na prostym i bezpiecznym drukowaniu, kopiowaniu, skanowaniu i faksowaniu, wykonywanym przez jedno, kompaktowe i nieskomplikowane urządzenie.

Zazwyczaj taka grupa robocza to od dwóch do czterech osób pracujących w mikroprzedsiębiorstwie, niewielkiej firmie, start-upie, w oddziale większej firmy lub w ramach franczyzy. Pod koniec stycznia premierę rynkową mają  dwa produkty monochromatyczne z nowej linii – jednofunkcyjna drukarka Lexmark B2236dw i wielofunkcyjne urządzenie Lexmark MB2236adw z dodatkowymi funkcjami skanowania, kopiowania i faksowania.

„Niezależnie od rozmiarów firmy, Lexmark pomaga swoim klientom zminimalizować koszty i obciążenie informatyczne związane z drukowaniem” – twierdzi Sammy Kinlaw, wiceprezes firmy Lexmark ds. globalnych kanałów dystrybucji i sprzedaży oryginalnego wyposażenia producenckiego. „Małe firmy nie mogą sobie pozwolić na marnowanie czasu i pieniędzy na coroczne aktualizacje swojego sprzętu. Firma Lexmark zaprojektowała te urządzenia stawiając przede wszystkim na wydajność, szybkość i niezwykłą wytrzymałość.” 

Mikroprzedsiębiorstwa i małe grupy robocze są nadal ważnym i rozwijającym się segmentem, a  raport  przedstawiony przez ADP/Moody’s Analytics wskazuje, że tylko w grudniu 2018 r. zarejestrowano 89.000 nowych małych firm. Firma Lexmark wchodzi w ten obszar rynku, oferując od dzisiaj drukarki z możliwością monochromatycznego drukowania do 36 stron na minutę, ze standardową możliwością druku dwustronnego. Standard Wi-Fi oferuje ulepszoną komunikację i wsparcie dla użytkowników urządzeń mobilnych, a pełne zabezpieczenie oferowane przez Lexmark zapewnia poziom docenionej przez klientów ochrony, zwykle zarezerwowanej dla urządzeń klasy korporacyjnej.

Oba urządzenia cechują się wysoką wydajnością i lekką kompaktową konstrukcją. Można je łatwo przenosić i ustawiać w niewielkich przestrzeniach – model Lexmark B2236dw waży niecałe 7 kg, a wielofunkcyjne urządzenie Lexmark MB2236adw niecałe 10 kg. Oprócz drukowania, MB2236adw ma możliwość skanowania do 25 stron na minutę.

„Pomimo niewielkich rozmiarów i małej wagi tych urządzeń, zachowaliśmy typową dla Lexmark jakość, którą nasi klienci znają i doceniają. Składa się na nią również pełna ochrona klasy korporacyjnej oferowana przez Lexmark małym i średnim przedsiębiorstwom, jak również standard Wi-Fi i łączność mobilna” – informuje Chris White, dyrektor marketingu produktów Lexmark. „Funkcja zarządzania energią zapewnia oszczędzanie pobieranej energii, co czyni te drukarki przyjaznymi zarówno dla środowiska, jak i dla budżetu małych firm.”

Urządzenia będą sprzedawane poprzez sieć Autoryzowanych Dystrybutorów firmy Lexmark: ABC Data, Tech Data, AB S.A. oraz Praxis.

Monochromatyczne drukarki Lexmark z linii „Two Series” serie są dostępne w Polsce cenie B2236 – 510 zł brutto, MB2236 – 655 zł brutto.

Lexmark planuje premierę rynkową innych urządzeń z linii „Two Series” jeszcze w tym roku.

Opr: DD