Legendy Krakowa „na roboczo”

Grupa Jordan uruchomiła właśnie w centrum Krakowa pokaz robotów z podkładem multimedialnym przedstawiający historię pierwszej stolicy Polski poprzez najciekawsze legendy. 

 W ramach robotic show można obejrzeć najbardziej znane legendy miasta, takie jak historię smoka wawelskiego, Kingi i kopalni soli w Wieliczce, wież mariackich, żółtej ciżemki, a także dzwonu Zygmunta. Oferowana atrakcja turystyczna to jednak nie tylko opowieści, gdyż przy użyciu najnowocześniejszej technologii teatr robotów ożywia bohaterów legend i pozwala na interakcję z nimi. W trakcie seansu uczestnicy mają okazję przenieść się w czasie i przekonać się jakie niebezpieczeństwa czyhały na drodze pana Twardowskiego, wywołać ducha czy zobaczyć na żywo jak lajkonik tańczył po ulicach miasta. Do tego obejrzeć kopie wszystkich związanych z tym rekwizytów w naturalnej wielkości (za wyjątkiem smoka wawelskiego, który w pełnych wymiarach by się nie zmieścił). To znaczy dzwon Zygmunta, trąbkę, na której jest codziennie grany o godz. 12 hejnał na wieży mariackiej, ogromną bryłę soli czy osławione żółte ciżemki, które są związane z historią ołtarza mariackiego.

Show odbywa się na ul. Pawiej 8 i jest dostępny w sześciu wersjach językowych: po polsku, angielsku, hiszpańsku, francusku, niemiecku i ukraińsku, ale trwają prace nad kolejnymi językami. Pokazy codziennie co godzina od 11 do 16. Bilety można kupić w kasie, ale przez internet są o połowę tańsze.

Więcej szczegółów i zakup biletów na stronie https://wowkrakow.pl/pl/legendy-krakowskie