Land Rover testuje nowego Defendera

Pragnąc uświetnić Światowy Dzień Land Rover, firma Land Rover ogłosiła plan realizacji ostatniej fazy testów terenowych nowego Defendera przy współpracy z brytyjską fundacją „Tusk Trust”, w Kenii. Prototypowy Defender z wyjątkowym, kamuflażowym maskowaniem będzie eksploatowany w rezerwacie Borana. Projekt będzie kolejnym etapem trwającej już 15 lat współpracy pomiędzy firmą Land Rover a fundacją „Tusk Trust”.

Samochód będzie wykorzystywany do holowania ciężkich ładunków, pokonywania brodów rzecznych oraz dowożenia zapasów w bardzo trudnym terenie. Próby w warunkach rzeczywistych odbędą się na obszarze 14 tysięcy hektarów.

Do momentu swojej oficjalnej premiery, którą zaplanowano jeszcze w tym roku, nowy Defender zostanie poddany ponad 45 tysiącom różnych prób w najbardziej nieprzyjaznych warunkach, jakie można znaleźć na Ziemi. Inżynierowie firmy Land Rover zabiorą samochody testowe w 50-stopniowe upały pustyni, 40-stopniowe mrozy Arktyki, a także na wysokość ponad 3 000 m n.p.m. w Górach Skalistych w stanie Kolorado – wszystko po to, by upewnić się, że nowy Defender bez problemu poradzi sobie podczas codziennej eksploatacji, nawet w rękach poszukujących największych przygód użytkowników.

Nick Rogers, Dyrektor ds. Inżynierii, Jaguar Land Rover, zauważył: „Niezależnie od szeroko zakrojonego programu symulacji i testów stanowiskowych, przejechaliśmy nowym Defenderem ponad 1,2 mln kilometrów po wszystkich rodzajach terenu i w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych. Dzięki temu nowy model będzie najbardziej wytrzymałym i posiadającym najlepsze zdolności terenowe Land Roverem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Wyjątkowa okazja przetestowania go w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych, przy współpracy z fundacją Tusk Trust zarządzającą kenijskim rezerwatem Borana, pozwoli naszym inżynierom upewnić się, że wkraczając w finalną fazę naszego programu rozwojowego jesteśmy bliscy osiągnięcia wyznaczonego sobie celu.”

Właściwości drogowe nowego Defendera zestrojono na niemieckim torze Nürburgring, a jego możliwości terenowe przetestowano na błotnistych szlakach wokół miejscowości Moab w stanie Utah i na piaszczystych wydmach w Dubaju. Dzięki temu rodzina modeli Defender zyska nowego przedstawiciela charakteryzującego się niespotykanymi zdolnościami do pokonywania niedostępnych szlaków, komfortem oraz doskonałymi własnościami jezdnymi.

Nowy Defender został zaprojektowany w brytyjskim centrum projektowym, technicznym i testowym marki Land Rover, które zlokalizowane jest w miejscowości Gaydon. Będzie on produkowany w nowo uruchomionej, nowoczesnej fabryce w Nitra na Słowacji.

Land Rover jest oficjalnym partnerem zajmującej się ochroną przyrody fundacji Tusk Trust już od 15 lat. Dzięki pojazdom marki Land Rover jej pracownicy mogą docierać do najbardziej niedostępnych miejsc na świecie. Informacje o planowanych wspólnie testach ogłoszono w związku ze Światowym Dniem Land Rover, który jest obchodzony 30 kwietnia każdego roku, jako upamiętnienie oficjalnej premiery pierwszego pojazdu marki, która odbyła się tego właśnie dnia w 1948 roku na Salonie Samochodowym w Amsterdamie.