ABUS o jedna z najpopularniejszych europejskich marek, oferująca najwyższej jakości kaski i zapięcia. Od 2017 r. jest również partnerem drużyny kolarstwa górskiego KROSS Racing Team, w której jeżdżą m.in. Maja Włoszczowska i Jolanda Neff.

Największy producent rowerowy w kraju KROSS zdecydował się wzmocnić swoją współpracę z marką ABUS ze względu na coraz większe potrzeby polskich rowerzystów. Stale rośnie liczba osób, które decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu i akcesoriów w trosce o swoje bezpieczeństwo.

Warto podkreślić, że firma ABUS od 2017 roku jest też partnerem drużyny KROSS Racing Team. Jej zawodnicy na co dzień zakładają kaski właśnie tej marki, np. modele Aventor i Gamechanger. KROSS we współpracy z ABUSEM postanowili uzupełnić rynek o takie same produkty, których używają mistrzyni świata Jolanda Neff czy ambasadorka polskiego MTB Maja Włoszczowska.

– Współpracę z KROSSEM rozpoczęliśmy w ubiegłym sezonie jako sponsor zespołu KROSS Racing Team. Praca z najlepszymi zawodnikami kolarstwa górskiego to spore wyzwanie, ale też szansa na dopracowanie produktów marki ABUS do perfekcji. W nowym sezonie rozszerzamy współpracę, chcemy aby produkty ABUSA były dostępne dla każdego użytkownika rowerów w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się na dystrybucję poprzez kanały marki KROSS – mówi Piotr Szczygłowski, manager kategorii ABUS.

Niemiecka firma ABUS powstała w 1924 r. Jej produkty słyną z wytrzymałości, niezawodności i łatwości obsługi.  Kaski tego producenta dają zawsze gwarancję maksymalnego dopasowania do głowy rowerzysty, komfortu i doskonałej wentylacji. Oprócz nich w ofercie KROSSA znajdą się zapięcia marki ABUS, m.in. składany model Bordo 5900+, łańcuchy oraz zapięcia z serii U-lock.