Kosmiczne osiągi nowego prototypu Nissana

Debiut ekskluzywnego Nissana GT-R50 by Italdesign na Festiwalu Szybkości w Goodwood

Współpraca firmy Nissan z Italdesign zaowocowała powstaniem Nissana GT‑R ze specjalnie zaprojektowanym nadwoziem. Wartość super samochodu z  ultralimitowanej serii jest szacowana na 900 000 euro.

Nissan GT-R50 by Italdesign zadebiutował na Festiwalu Szybkości w Goodwood w Chichester w Anglii. Samochód upamiętnia 50‑lecie zarówno modelu GT‑R (przypadające w 2019 r.), jak i pracowni Italdesign (2018 r.).

W najbliższych miesiącach GT-R50 by Italdesign pojawi się także w innych miejscach na świecie. W tym czasie może też powstać inspirowana prototypem wersja dla klientów. Firma Italdesign wyprodukowałaby nie więcej niż 50 sztuk. Każdy egzemplarz w cenie szacowanej na co najmniej 900 000 euro byłby indywidualnie dostosowany do wymagań nabywcy.

Nissan GT-R50 by Italdesign powstał na bazie najnowszego Nissana GT‑R NISMO jako nowy wyraz europejskiej wrażliwości na styl. Samochód łączy niesamowitą siłę z włoskim kunsztem i sztuką indywidualizacji. Dzięki specjalnemu silnikowi wzmocnionemu o 120 KM w porównaniu z seryjną jednostką, a także zmodernizowanemu podwoziu i zespołowi napędowemu, osiągi samochodu dorównują nowemu wyglądowi.

Debiut ekskluzywnego Nissana GT-R50 by Italdesign na Festiwalu Szybkości w Goodwood

Za opracowanie, konstrukcję i budowę pojazdu odpowiada Italdesign. Wyrazisty i bezkompromisowy styl nadwozia i wnętrza to dzieło zespołów Nissan Design Europe i Nissan Design America.

Główne cechy stylistyczne to między innymi mocniej wyprofilowana pokrywa silnika, wydłużone reflektory LED, obniżona linia dachu i wyraźnie zarysowane wloty powietrza za przednimi kołami, nawiązujące kształtem do samurajskiego miecza.

Całości dopełnia duży, regulowany tylny spojler podtrzymywany przez dwa wsporniki. Z szarością lakieru Liquid Kinetic Gray kontrastują złote „rocznicowe” akcenty w kolorze Energetic Sigma Gold.

Nowoczesne wnętrze Nissana GT-R50 by Italdesign zapowiada wyczynowe osiągi. Dwa rodzaje włókna węglowego pokrywają znaczne powierzchnie konsoli środkowej, deski rozdzielczej i paneli drzwi, natomiast tapicerka foteli jest wykonana z czarnej Alcantary® i wysokogatunkowej włoskiej skóry. Złote akcenty w kokpicie nawiązują do stylistyki nadwozia.

Pod nowym kształtem nadwozia Nissana GT-R50 by Italdesign kryją się starannie przemyślane podzespoły mechaniczne. Wykorzystując bogate wyścigowe doświadczenia z Nissana GT3, zespół NISMO udoskonalił ręcznie montowany silnik V6 VR38DETT o pojemności 3,8 litra, wydobywając z niego moc i moment obrotowy szacowane odpowiednio na 720 KM i 780 Nm. Zmodyfikowane amortyzatory Bilstein i udoskonalone hamulce Brembo pomagają okiełznać dodatkową moc.

Oferty dotyczące zakupu Nissana GT-R50 by Italdesign można składać na stronie www.gt-r50.nissan.

Źródło: Nissan