Kolejny polski start-up rozpoczyna międzynarodową ekspansję

Regina Maria to największa sieć klinik wielospecjalistycznych w Rumunii. Posiada m.in. 18 własnych klinik oraz ponad 140 partnerskich klinik wielospecjalistycznych na terenie całego kraju. RevDeBug to polski start-up, który opatentował w Stanach Zjednoczonych rozwiązanie skracające o połowę czas potrzebny na znalezienie i usunięcie awarii w oprogramowaniu Toczą się rozmowy z potencjalnymi klientami w Wielkiej Brytanii.

Wejście na rynek rumuński to pierwszy krok. – Celem rundy inwestycyjnej, do której się przygotowujemy, jest rozwój marketingu i sprzedaży w USA – mówi Marek Szmigiel, prezes RevDeBug. Jedną z branż, na którą stawia polski start-up jest właśnie ochrona zdrowia. Firma przygotowuje się do kolejnej rundy inwestycyjnej i wejścia na rynek USA.

Narzędzie RevDeBug to „czarna skrzynka” dla oprogramowania. Opatentowane w USA rozwiązanie nie tylko pokazuje dokładne miejsce w kodzie, gdzie wystąpił błąd, ale i wszystkie czynniki, które spowodowały jego wystąpienie. Skraca to czas usunięcia awarii o połowę.

Kierunek: branża medyczna 

Celem RevDeBug na najbliższe półtora roku jest zdobycie nowych klientów w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. – Temu służy runda inwestycyjna, którą właśnie przygotowujemy – mówi Marek Szmigiel, prezes firmy.

Jedną z branż, na które stawia start-up jest służba zdrowia. – Sprawność obsługi pacjentów, brak przerw w dostępności usług i bezpieczeństwo danych są dla sieci medycznych kluczowe. Nasze rozwiązanie pozwala skrócić o połowę czas usunięcia awarii – mówi Adam Kruszewski, dyrektor ds. technicznych RevDeBug.

Na początku roku firma zaczęła współpracę z Lux Medem. Teraz umowę podpisała największa rumuńska prywatna sieć medyczna – Regina Maria. – Tak jak w przypadku Lux Medu zaczęliśmy od Portalu Pacjenta, kluczowego w kontakcie placówek z pacjentami – mówi Călin Mureşan, dyrektor ds. sprzedaży w RevDeBug.

Regina Maria to największa sieć klinik wielospecjalistycznych w kraju. Posiada 18 własnych oraz ponad 140 partnerskich klinik wielospecjalistycznych na terenie całego kraju. W ciągu ostatnich 10 lat Regina Maria zainwestowała ponad 130 milionów euro w rozwój rumuńskiego systemu medycznego. Jest jedynym operatorem w kraju posiadającym trzy szpitale z międzynarodową akredytacją.

– Bardzo cieszymy się ze współpracy z Regina Maria, bo to pokazuje, jak bardzo nasze rozwiązanie jest potrzebne w obszarze ochrony zdrowia. Rozmawiamy również z kolejnymi potencjalnymi klientami z branży medycznej w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii – mówi Marek Szmigiel.

Kierunek: świat 

Do ekspansji na rynki zagraniczne RevDeBug przygotowywał się bardzo dokładnie.

W roli doradcy do RevDeBug dołaczył Kit Merker, COO w Nobl9, który wcześniej pracował m.in. w Microsoft, Google i JFrog i doskonale zna biznes i rynek w USA. Oprócz tego zespół pracuje już nad programami pilotażowymi w Wielkiej Brytanii, gdzie współpraca z Santander Bank Polska S.A. została wybrana w październiku 2020 r. jako najlepsza w akceleratorze AccelPoint.

Dyrektorem ds. sprzedaży został natomiast Călin Mureşan. Przez ostatnie cztery lata był odpowiedzialny za dział Account Management w Netguru – jednego z największych polskich software house’ów, zajmującego się tworzeniem oprogramowania dla wiodących firm na rynkach polskim i zagranicznym. Rozbudował zespół z trzech do 30 osób, a obroty firmy wzrosły w tym czasie sześciokrotnie – do ponad 50 milionów dolarów rocznie.

RevDeBug pozyskał również w ubiegłym roku 10 milionów złotych na rozwój i ekspansję. Inwestorem jest Adam Rudowski, założyciel i wieloletni CEO Veracomp, wiodącego dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych. Oprócz tego, RevDeBug pozyskał środki z programu „Go to brand” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Współpraca z PARP oraz TARR pozwala nam na pojawienie się na ważnych światowych eventach i spotkaniach, gdzie będziemy mogli przedstawić nasze rozwiązanie na rynku międzynarodowym – mówi Tomasz Kruszewski, założyciel RevDeBug i członek rady nadzorczej.

Efektem jest rozpoczęcie współpracy z Regina Maria, a także rozmowy z kolejnymi firmami z branży medycznej w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

– Interesuje nas jednak nie tylko ta branża. Nasze rozwiązanie pozwala usprawnić działanie, przyspieszyć usuwanie błędów oraz zmniejszyć koszty działów IT właściwie w każdej firmie. W branży bankowej czy e-commerce jest to kluczowe i tam również prowadzimy rozmowy – mówi Marek Szmigiel.

O RevDeBug

RevDeBug to nowoczesny system pozwalający nagrywać wykonanie kodu i występujące w nim błędy oraz kompleksowe narzędzie do monitorowania systemów informatycznych. Znacząco skraca to czas potrzebny na usunięcie awarii w oprogramowaniu.

RevDeBug pozwala usprawnić pracę działów IT, co przekłada się na optymalizację pracy firmy, niższe koszty i zaoszczędzenie liczby godzin pracy. Dzięki temu klienci start-upu mogą szybciej i efektywniej rozwijać się i zwiększać dochody.

Wewnętrzne badania RevDeBug pokazały, że szacowane ROI w firmie zatrudniającej 500 programistów to odzyskanie 23,5 etatów w skali roku. To przekłada się na 45 000 godzin pracy oraz skrócenie czasu poświęcanego na naprawę błędów w roku o prawie 25 000 godzin. Dla współpracujących z RevDeBug firm jest to oszczędność w skali roku od 2,5 do nawet 4,5 mln złotych.

Z rozwiązania RevDebug korzysta już m.in. Rossmann czy Grupa Lux Med. Firma jest częścią programu Microsoft for Startups oraz współpracuje z branżą finansową i medyczną oraz realizuje płatne pilotaże w ramach programów akceleracyjnych AccelPoint (Santander Bank), MIT EF CEE (PZU), Startup Spark (Ericsson) czy Funding Box.