KiK jeszcze w 2019 roku otworzy około 40 sklepów

Chojna, Miechów, Elbląg – to bilans ostatnich otwarć sieci sklepów KiK, a w planach także Ciechanów i Pabianice, które przyjmą klientów jeszcze w czerwcu. To przedsmak tego, co KiK zamierza w drugim półroczu – do grona sklepów KiK dołączy około 40 nowych lokalizacji. Dodatkowo, sieć planuje zmiany w koncepcji wizualnej – każdy z otwieranych sklepów zostanie urządzony w nowej aranżacji.

Tylko w ostatnich tygodniach marka KiK do swojego portfela dołączyła około 2.000 mkw. w postaci 3 nowych sklepów, a na ostatni tydzień czerwca zaplanowano jeszcze dwa kolejne otwarcia. Wtedy to otworzy się też kolejny etap w historii KiK w Polsce – sklep w Ciechanowie (otwarcie zaplanowane na 27.06) będzie pierwszym sklepem prezentującym zupełnie nową koncepcję wizualną. Jej głównym założeniem jest jeszcze lepsze połączenie poszczególnych grup asortymentowych KiK, co ma wpłynąć na customer journey i zwiększyć doświadczenia zakupowe klientów.

– W ostatnim czasie lista naszych sklepów powiększyła się o 3 sklepy, a dwa otwarcia nastąpią jeszcze w czerwcu. Kolejne miesiące przyniosą intensyfikację działań ekspansyjnych. W planach mamy przekroczenie liczby 300 sklepów do końca 2019 roku, czyli otworzenie około 40 nowych lokalizacji. Każda z nich będzie zgodna z naszymi standardami, co oznacza, że można się spodziewać nowych sklepów KiK w galeriach handlowych, retail parkach, ale i przy głównych ulicach czy deptakach. Będą to miejsca komfortowe i przestronne – średnia powierzchnia naszych sklepów to ok. 650 mkw. Odpowiednia przestrzeń, dogodna lokalizacja i parking to kanon, którym kierujemy się w wyborze nowych lokalizacji i do którego przyzwyczailiśmy naszych klientów. Tym razem jednak będzie na nich czekać pewne novum – nowa koncepcja wizualna sklepów KiK – komentuje Adam Puk, expansion manager sieci sklepów KiK.

Pierwszy sklep KiK w nowej aranżacji został otwarty 27.06 w Ciechanowie, w Galerii Bonus, przy ulicy Harcerskiej 3.

Opr: DD